Ethereum (ETH) Neden Yükseliyor? İşte Tüm Ayrıntılar

Ethereum (ETH) son üç gün içinde yukarı yönlü bir seyir izledikten sonra Pazartesi günü 1.500 doları geçti. Kripto topluluğundaki birçok kişi, ETH fiyat artışını yaklaşan Merge yükseltmesine bağlıyor. Geliştiriciler geçen hafta, Ethereum ana ağının Merge’i 19 Eylül civarında gerçekleştireceğini söyledi.

Merge Güncellemesi Ethereum Fiyatını Yükseltiyor mu?

Bu arada, Merge zaman çizelgesinin açıklanmasından bu yana ETH çevresinde yenilenen ticaret faaliyeti vardı. Bir podcast yayıncısı olan Luke Martin, bir tweet’te ETH Merge güncellemesinin fiyat artışını artırdığını söyledi:

“ETH Merge ticareti başlıyor: Merge zaman çizelgesi güncellemesinden bu yana daha iyi performans gösterdi.”

Ancak, Merge için zaman çizelgesi hala açıklanan programın ötesine geçebilir. Bu, esas olarak Goerli’nin sorunsuz yürütülmesine bağlıdır. Bir kripto VC uzmanı olan Haseeb Qureshi, Merge zaman çizelgesinin ertelenmesini beklediğini söyledi:

“Merge zaman çizelgesi sonunda gerçekleşiyor: 19 Eylül! En az birkaç hafta ertelenmesini bekliyorum, ancak bu kadar yakın bir tarih taahhüdü çok umut verici.”

Glassnode’dan alınan verilere göre, mevcut fiyat rallisi, toplam Ethereum arzını son düşük seviyelerden kâr olarak aldı. ETH’nin kârdaki payı, son taşınan fiyatı mevcut piyasa fiyatından daha düşük olan mevcut Ethereum’un oranı olarak ölçülür.

“Kardaki toplam $ETH arzı, mevcut fiyat rallisinden önce %41’lik en düşük seviyeleri gördükten sonra şimdi %56’ya yükseldi.”

Yazım anında Ethereum fiyatı son 24 saatte %9.23 artışla 1.480 dolar seviyesinde bulunuyor. ETH Merge programı yaklaştıkça, fiyatı muhtemelen yükselebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Madenciler ETH Çekme İşlemlerine Başlarken Ethereum Fiyatı 2.000 Doların Altına Düşecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu