Ethereum (ETH) Son Ayların En Kötü Haftasını Geçiriyor

Herkesin son birkaç aydır beklediği Merge güncellemesi Ethereum’a beklenen yükselişi getirmedi ve yatırımcılar için faydadan çok sorun yarattı. Varlığın karlılığı %10’dan fazla düştü ve Bloomberg analistleri bunun son olmadığına inanıyor.

%22’lik kayıp, ETH’yi Göreceli Güç Endeksi’nde aşırı satım bölgesine sürükledi ve tarihsel olarak bu, piyasadaki en büyük ikinci varlık için iyi bir işaret değil. Varlık aşırı satım bölgesine ulaştıktan sonra daha önce tersine çevirme üzerine bahis oynayan yatırımcılar varlıklarını kaybetti.

Ethereum (ETH) Son Ayların En Kötü Haftasını Geçiriyor 2
Kaynak: TradingView

Ancak Bloomberg tarafından sağlanan veriler 20 günlük periyotlarla ölçülür ve bu, RSI’da aşırı satım bölgesine ulaşan bir varlık için o kadar da önemli değil. Örneğin, Haziran ayında Ethereum aynı aşırı satım aralığına ulaştı ve ancak 30 günlük bir konsolidasyon döneminden sonra çıktı. Ethereum’daki kısa vadeli momentum gerçekten de sadece RSI nedeniyle düşüşte değil. 50 günlük hareketli ortalama gibi önemli hareketli ortalamaların altına düşüş, Ether’i yükseliş fiyat aralığına geri itecek büyüme faktörlerinin eksikliği göz önüne alındığında, yaklaşan bir düşüşün işaretidir.

Varlık üzerindeki işlem hacmi, piyasanın büyük olasılıkla düşüş eğiliminin devam etmesiyle karşı karşıya kalacağını ve Ether’in daha da düşeceğini gösteriyor. Bununla birlikte, en son FED faiz artışından elde edilen toparlanma, genel olarak kripto para piyasası üzerinde bir etkiye sahip olabilir. Para politikasının gevşetilmesiyle birlikte, Ethereum ve diğer yüksek riskli varlıklar, satın alma hacminin ve risk talebinin geri dönüşü ile karşı karşıya kalabilir. Aynı zamanda, mevcut para politikası sıkılaştırma döngüsünün en az 2023’ün başına kadar sürmesi bekleniyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Balinalar ve Büyük Kripto Borsaları Devasa Miktarda Ethereum Hareket Ettirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu