Ethereum İçin Zincir Üzerinde Endişe Verici Bir Sinyal Ortaya Çıktı

Ethereum, son 24 saatte %0.18 artışla 1.099 dolardan işlem görüyor. Bu noktaya kadar, 2022, Fed’in parasal koşulları sıkılaştırması nedeniyle hisse senetleri, tahviller ve dijital varlıklardaki mücadelelerle varlık değerleri için tarihsel olarak zor bir yıl oldu.

Ethereum, tarihinde ilk kez önceki döngü ATH’lerinin altında işlem gördü. İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un (ETH) fiyatı, 2018 döngüsünün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 $’ın altına geriledi.

Ethereum İçin Zincir Üzerinde Endişe Verici Bir Sinyal Ortaya Çıktı 2
ETH/USD Günlük Grafik
Kaynak: TradingView

Haziran ayı için artan ABD enflasyon tahminleri ve olası bir durgunluk tehdidi göz önüne alındığında, piyasa hala riskten uzak olarak görülebilir.

Santiment’e göre, borsalardaki Ethereum arzı altı aydaki en yüksek orana yükselirken, ikinci en büyük kripto para birimi için zincir üzerinde endişe verici bir sinyal de ortaya çıktı.

Destek altında olası genişletilmiş konsolidasyon?

Son düşüşlerin ortasında, Ethereum eski desteğin çok altında işlem görüyor, şu anda günlük MA 200’de 2.633 $’da direnç gösteriyor.

Son zamanlarda Glassnode, Mayer Multiple’nin 0.37’de olduğunu bildirdi; bu, ETH’nin günlük MA 200’e göre yaklaşık %63’lük bir indirimde kaldığını ve işlem günlerinin sadece %1.4’ünde daha büyük aşağı yönlü sapmalar gördüğünü gösterebilir.

Ethereum İçin Zincir Üzerinde Endişe Verici Bir Sinyal Ortaya Çıktı 3
Mayer Multiple
Kaynak: Glassnode

Mayer Multiple, Trace Mayer tarafından bir varlığın fiyatını tarihsel bir bağlamda analiz etmenin bir yolu olarak geliştirilmiştir.

2018’de Mayer Multiple Band 0.6’ya ulaştı ve bu, altındaki tüm ETH işlem günlerinin yaklaşık %10’u ile aşağı yönlü bir sapma seviyesine işaret ediyor. 2018 ayı piyasasındaki en kötü fiyat hareketi sırasında ETH, bu bandın altında 187 gün geçirdi.

Mevcut piyasada ETH, Haziran ayının başından bu yana bu bandın altında işlem gördü ve şu anda 29 günden fazla bir süredir bu bandın altında.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ERC-20 Tokenlerinin Toplam Değeri Artık Ethereum'u Geçti

Geçmiş herhangi bir gösterge ise, Ethereum günlük MA 200’ün altında 2.633 dolardan bir süre konsolide olabilir. Bununla birlikte, bu seviyenin altında kısa vadeli bir rahatlama rallisi olasılığı, daha fazla bir kırılma ile doludur.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu