Ethereum İstemcisi, PoW Desteğini Sonlandırmak İçin Büyük Yükseltme Gerçekleştirdi, ETH Fiyatını Ne Bekliyor?

Ethereum istemci yazılımı Go-Ethereum, resmi olarak Geth v1.12.0 sürümünü (Krogam DMZ) yayınladı. Son güncelleme, artık proof of work (PoW) sistemini desteklemeyecek, bu nedenle PoW tabanlı özel zincirlerde veya ethash PoW’ya bağımlılık olarak kullanılamayacak.

Ethereum, proof-of-stake (PoS) sistemine geçti, ancak Ethereum Classic ve EthereumPoW gibi bazı ilgili zincirler hala PoW konsensüsünü kullanıyor. Go Ethereum, PoW zincirlerini desteklememe kararı aldı. Ayrıca, mevcut bir veritabanı bulunmadığında Geth, varsayılan olarak Pebble’ı kullanıyor.

Geth v1.12.0 (Krogam DMZ) yeni sürümü yayınlandı. Bu, potansiyel olarak bir kopma noktası değişikliği olduğu için proof-of-work artık desteklenmiyor. #ethereum #golang https://t.co/cO6rK58I3Y

— Go Ethereum (@go_ethereum) 25 Mayıs 2023

Yeni sürüm, eth_call için blok kapsamı ekleyerek toplu durum testi yürütme imkanı sağlıyor. Ayrıca çeşitli hatalar da düzeltilmiştir. İyileştirmeler ve hata düzeltmeleriyle ilgili detaylar yayınlanan notlarda bulunabilir.

Son zamanlarda, konsensüs katmanı istemci Nimbus, 21 Mayıs’ta doğrulayıcı istemci ve düğeme sahipler için v23.5.1 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme, 3. taraf doğrulayıcı istemci ve işaretçi düğümlerle uyumluluğu artırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, artımsal budama desteği getirilmektedir.

İstemci tarafından yapılan bu son güncellemeler ağın genel performansını iyileştirecektir. Ethereum ağı, 11 ve 12 Mayıs’ta finalite sorunları yaşadıktan sonra Ethereum istemci yazılımları, Fener Zinciri düğümlerinin sarsıntılı dönemlerde yüksek kaynak kullanımından korunması için kritik güncellemeler yayınladı.

ETH Fiyatı 1800 Dolar Seviyesinde Stabil

Ethereum fiyatının 1800 dolar seviyesinde istikrarlı kalması, piyasa belirsizliğine rağmen düşük volatiliteye işaret ediyor, bu da kurumsal yatırımcılar tarafından tercih ediliyor. ETH’nin gelecekte Bitcoin’i geride bırakması muhtemel görülüyor.

Son 24 saatte ETH fiyatı %0.23 artarak şu anda 1.794 dolar seviyesinde işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek değerleri sırasıyla 1.763 dolar ve 1.808 dolar olarak belirlendi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum ETF ile 2030'a Kadar ETH Fiyatında Büyük Bir Artış Bekleniyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu