Ethereum Karlı Bir Blockchain’e Dönüşüyor

Merge güncellemesinden ve ihracın sürekli olarak azaltılmasından önce, Ethereum, tıpkı piyasadaki herhangi bir kripto para birimi ağı gibi “karsız” blok zinciriydi, ancak durum değişti.

Bir blok zincirinin “karlılığı”, bir şirketin geleneksel finanstaki karlılığı ile aynı değildir. Teknik olarak, ücret yakmalardan yeni ihraçların çıkarılması, ağın karlı olup olmadığını belirlememizi sağlayan şeydir.

Kesin olmak gerekirse, Ethereum ayrıca kripto para piyasasının ilk 10’undaki tek deflasyonist varlık olmaya devam ediyor. Blok zincirinin karlılığı, sahiplerine veya yeni yatırımcılara fayda sağlamaz. Deflasyon ise gelecekte kripto para birimi için güçlü bir spekülatif büyüme faktörü olarak değerlendirilebilir. Varlığın arzını zorla azaltarak, üçüncü şahıslar veya merkezi olmayan makineler, arz eksikliği ve artan talebin bir varlığın fiyatının aşırı değerlere ulaşmasına neden olduğu bir arz şoku yaratabilir.

Toplanan Ethereum, yatırımcılara ve traderlara refah getirirken, dApps kullanıcılarının ve geliştiricilerinin, yüksek ücretler ve olası ağ tıkanıklığı ile işlem yapmaktan başka çaresi kalmayacak. Ne yazık ki, yüksek ağ yükleri sırasında Ethereum, kullanıcıları ağdaki işlem başına 15 dolara kadar ödemeye zorluyor. Bununla birlikte, çeşitli kuruluşlar ve projeler, işlemleri işlemek için yeni mekanizmalar veya ana ağdaki yükün bir kısmını alan, daha yüksek verim, daha düşük işlem süreleri ve önemsiz ücretler sunan alternatif Katman 2 ağları sunarak sürekli olarak Ethereum’un ölçeklenebilirliği üzerinde çalışıyor. Yazım zamanında, Ethereum deflasyonist olmaya devam ediyor, ancak azalan yanma oranı nedeniyle ağın karı 0 dolara geri dönüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Merge Madencileri Nasıl Etkileyecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu