Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin’in Twitter Hesabı Hacklendi

Yakın zamanda Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in Twitter hesabı bilgisayar korsanları tarafından hedef alındı. Saldırı sonucunda hackerlar, zararlı bir web linki içeren bir tweet yayınladılar. Bu linkin bir kimlik avı saldırısına yönlendirdiği düşünülüyor.

Hemen Müdahale: Buterin’in Hesabı Güvende mi?

Bilgisayar korsanlarının ele geçirdiği hesaptan yapılan paylaşımlar kısa sürede fark edildi ve Buterin’in Twitter hesabının hızla kurtarıldığı bilgisi alındı. Korsanlar, Ethereum‘un yeni “Proto-Danksharding” güncellemesini anan bir NFT’nin duyurusunu taklit eden bir tweet atmışlar. PeckShieldAlert adlı güvenlik firması, kullanıcıları bu bağlantının tehlikeli olduğu konusunda hemen uyardı:

“Vitalik Buterin’in Twitter hesabının saldırıya uğradığını fark ettik. Lütfen, paylaşılan zararlı bağlantıya tıklamayın.”

Son Zamanlarda Artan Kripto Hesap Saldırıları

Buterin’in hesabının hacklenmesi, kripto sektöründeki diğer önemli isimlere yönelik saldırıların devamı niteliğinde. Temmuz 2023’te, popüler DeFi platformu Uniswap’in kurucusu Hayden Adams’ın Twitter hesabı da benzer bir güvenlik ihlali yaşamıştı. Buterin’in hesabının güvenliğinin sağlanmasının ardından en son yaptığı paylaşım, Ameen Soleimani ile birlikte hazırladığı blockchain gizliliğine dair bir makale oldu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum İçin Zincir Üzerinde Endişe Verici Bir Sinyal Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu