Ethereum Merge Denemesi Başarıyla Tamamlandı, Balinaların Birikimi Artıyor, ETH 2000 Doları Hedefliyor!

10 Ağustos Çarşamba günü Ethereum, Goerli test ağının Merge yükseltmesinin son denemesini tamamladı. Bu, geliştiricilere, 19 Eylül’de planlanan Ethereum ana ağında Merge yükseltmesine devam etmeleri için yeşil ışık yaktı.

Goerli test ağı, Eylül ayında Ethereum ana ağında olacaklarla aynı süreci simüle etti. Test ağları, geliştiricilerin yeni şeyler denemelerine ve güncelleme ana ağa yayılmadan önce gerekli değişiklikleri yapmalarına olanak tanır. 

En son gelişme, Ethereum’u Proof of Stake’e (PoS) geçişine bir adım daha yaklaştırıyor. PoS Ethereum 2.0, gelişmiş performans verimliliği, daha iyi ağ ölçeklenebilirliği, daha düşük gaz ücreti ve çok daha fazla fayda ile gelecek.

Ethereum Vakfı araştırmacısı Ansgar Dietrichs, bunu “başka bir başarılı test” olarak nitelendirdi.

Ethereum (ETH) 2.000 Dolar Seviyesini Hedefliyor

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, geçen ay yaklaşık %80 oranında sağlam bir geri çekilme kaydetti. Son 24 saat içinde ETH, 229 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 1920 dolarlık bir fiyatla %12.40 artışla işlem görüyor.

The Merge yükseltmesiyle ilgili olumlu gelişmeler, Perşembe günü beklenenden daha düşük enflasyon verileriyle birleştiğinde çok ihtiyaç duyulan fiyat artışını sağladı. On-chain veri sağlayıcısı Santiment, son fiyat artışı sırasında ETH balina birikiminin önemli ölçüde arttığını bildirdi:

Ethereum, Çarşamba günü olumlu bir #TÜFE raporundan sonra 1.880 doların üzerine çıktı. Bu 2 ayın en yüksek fiyatı, 100.000 dolar veya daha fazla değerinde büyük bir ETH işlemi akışıyla geldi. Bu, biriken balina adresleriyle birlikte oluyor.

Ethereum Merge Denemesi Başarıyla Tamamlandı, Balinaların Birikimi Artıyor, ETH 2000 Doları Hedefliyor! 2
Kaynak: Santiment

CNBC’ye konuşan ethereum protokol geliştiricileri koordinatörü Tim Beiko, olası sorunları tespit etmek için birkaç saat boyunca Goerli test ağı performansını yakından gözlemleyeceklerini söyledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Konferansı Koronavirüs Nedeniyle İptal Edildi

Beiko , “Ağın sonlandığını ve doğrulayıcılar arasında yüksek bir katılım oranına sahip olduğunu görmek ve ayrıca herhangi bir beklenmedik hata veya sorunla karşılaşmadığımızdan emin olmak istiyoruz” dedi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu