Ethereum, Merge İçin Neredeyse Hazır!

Ethereum Merge hızla yaklaşırken, Ethereum topluluğu ve geliştiricileri, Paris yükseltmesinin ve Merge’in başarılı bir şekilde uygulanması için hazırlanıyor. Ethereum yatırımcılarının neredeyse %85’i artık Ethereum Mainnet’in (yürütme katmanı) Beacon Chain (consensus katmanı) ile birleşmesine hazır. Ayrıca, Merge hazırlığı artık %99.64 tamamlandığından ETH fiyatı da yükseliyor.

Ethereum İstemcileri Birleşmeye Neredeyse Hazır

Ethereum Vakfı’nın Merge izleyicisine göre, 14 Eylül’de 23:36’da Ethereum PoW’dan PoS’a geçeceği tahmin ediliyor. Ayrıca, madencilik için kalan bloklar 17.000’den az.

Ayrıca, Ethereum istemcileri ve geliştiricileri, OKLink’in Merge Geri Sayımı verilerine göre Birleştirmenin başarılı bir şekilde uygulanması için baskı yaptığından, Ethereum Merge hazırlığı artık %99.66 tamamlandı. Ağ hash oranı da son zamanlarda 900 TH/s’ye yükseldikten sonra 875 TH/s’ye düştü.

Ethernodes’a göre, müşterilerin yaklaşık %85’i artık Merge için hazır. Özellikle %83 Go-Ethereum (geth), %91 Erigon, %99 Besu ve %92 Nethermind yürütme katmanı istemcilerinin düğümleri hazır. Paris yükseltmesinden önce tüm ağ düğümlerinin sabit ve iyileştirilmiş istemci sürümleriyle yükseltme yapması gerekir.

İlginç bir şekilde, geth en çok kullanılan Ethereum istemcisidir, 1143 düğüm hazır ve 237 düğüm hala beklemede.

Ethereum Vakfı, Merge’den sonra Kiln test ağının kapatıldığını da duyurdu. Aslında, Ropsten ve Rinkeby test ağları da sırasıyla Q4 2022 ve Q3 2023’te kapatılacak. Tüm kullanıcıların ve geliştiricilerin Goerli veya Sepolia test ağlarına geçiş yapması gerekir.

ETH Fiyatı PoS Geçişinin Önüne Geçiyor

PoS geçişi için destek artmaya devam ederken, Ethereum (ETH) fiyatı bir haftada yaklaşık %12 arttı. Aave, Uniswap, MakerDAO ve diğerleri dahil olmak üzere DeFi platformları, PoS için desteklerini dile getirdi. Platformlar ayrıca herhangi bir Ethereum PoW çatalı desteğini de reddetti.

Yazma sırasında, ETH fiyatı, Merge öncesinde oynaklık arttıkça 1750 dolar seviyesinin yakınında işlem görmeye devam ediyor. Veriler, ETH fiyatının deflasyonist olacağını, ancak hemen olmayacağını gösteriyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   SEC Başkanından Dikkat Çekici Açıklama! Ethereum SEC'in Radarına mı Giriyor?

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu