Ethereum, Merge Sonrası Ciddi Bir Düzeltmeyle Karşı Karşıya

Dünyanın ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH), Merge yükseltmesinin 15 Eylül Perşembe günü başarıyla uygulanmasından kısa bir süre sonra ciddi bir düzeltmeyle karşı karşıya kaldı. Yazım zamanında Ethereum (ETH), 180 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 1.471 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Kripto alanındaki birçok kişinin beklediği gibi, Ethereum Merge bir haberi sat olayı oldu. BeQuant araştırma başkanı Martha Reyes, Bloomberg’e şunları söyledi:

“Artık Merge etrafındaki heyecan bitti ve kısa vadede Ethereum için bir katalizörümüz yok. Bitcoin’e biraz geri dönüş beklemek doğal olur.”

Ether (ETH), Temmuz 2022’den bu yana kripto piyasasının geri dönüşü sırasında daha iyi performans gösteriyor. Tabii ki, Merge’i çevreleyen iyimserlik, fiyat rallisinin arkasında önemli bir katalizör görevi gördü. Bununla birlikte, küresel makroların artık Ethereum ve daha geniş kripto pazarı üzerinde daha büyük bir etki gösterdiği görülüyor.

ABD TÜFE enflasyonu %8.3 ile beklenenden daha yüksek gelir gelmez, kripto piyasası hızlı bir düzeltmeye girdi. ABD hisse senedi piyasası da bu ay yapılacak Fed toplantısı öncesinde satış baskısı belirtileri gösteriyor. Piyasa beklentisine göre, Fed, yükselen enflasyonu kontrol altına almak için 100 baz puanlık bir faiz artırımı duyuracak olabilir.

Merge Bir Başarıdır

Tabii ki, Perşembe günü gerçekleşen Merge yükseltmesi teknik bir başarıydı, ancak aynı zamanda Ethereum topluluğu için daha uzun vadeli başarı anlamına da geliyor. Ethereum blok zincirinin yenilenmesi onu daha verimli, daha hızlı ve ölçeklenebilir hale getirecek.

Ancak Ethereum PoW’un Beacon Chain ile birleştirilmesi sadece bir başlangıç. Sharding uygulamasıyla nihai hedefe ulaşmak için yapılacak çok şey var. Prysmatic Labs kurucu ortağı ve Ethereum geliştiricisi Preston Van Loon şunları söyledi:

“Merge etkinliği kesinlikle başarılı oldu. Zamanla göreceğimiz şey, metrikler tutar mı? Proof-of-stake’e geçiş, yükseltmelerin sonraki aşamalarının kilidini gerçekten açtı.”


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   1 Numaralı BNB Balinası Devasa Miktarda Ethereum (ETH) Satın Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu