Ethereum, Şanghay Yükseltmesi İçin Test Ağı Başlattı

Ethereum (ETH) geliştiricileri, ağının bir Proof of Stake (PoS) konsensüs mekanizmasına geçişinden bu yana Ethereum için ilk büyük yükseltme olan Şanghay için resmi olarak test ağını başlattı.

Ethereum Şanghay Testnetini Başlattı

14 Ekim Cuma günü Ethereum, geliştiricilerin protokollerini Ethereum için bir sonraki büyük yükseltme olan Şanghay’da test etmeye başlamalarını sağlayan yeni “Shandong” test ağını (testnet) başlattı.

Şanghay öncesi test ağı Shandong, EF DevOps ile yakın koordinasyon içinde çalışacak ve Şanghay’da düşünülen çok sayıda seçilmiş EIP’nin etkinleştirilmesinde önemli bir rol oynayacak. Şanghay’ın 2023’te uygulanması bekleniyor. 

Şanghay’da EIP Testi

Ethereum ekibi, güncelleme ile test ağındaki ilk beş Ethereum İyileştirme Önerisinin (EIP) yayına gireceğini ve birkaç EIP’nin dahil edilmek üzere değerlendirildiğini vurguladı. 

Seçilen EIP’ler, ağın verimlilik ve ölçeklenebilirlik sorunlarının bazılarını potansiyel olarak ele alabilir. Ancak, en çok beklenen tekliflerden biri EIP 4895’tir.

Ethereum geliştiricileri, Beacon Chain üzerindeki stake edilmiş etherlerinin (ETH) “unstake”ini ve bu arada kazanabilecekleri ödüllerle birlikte bu stakelerin geri çekilmesini test etmeye başladılar.

Shandong’un piyasaya sürülmesi, Eylül ayında gerçekleşen ilk PoS geçişinde olduğu gibi, geliştiricilere sorunsuz bir geçiş sağlamak için protokollerini test etmeleri için yeterli zaman verecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   On-Chain Verileri ETH Fiyatının Artacağına İşaret Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu