Ethereum Shanghai Yükseltme Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Merakla beklenen Ethereum Shanghai yükseltmesinin artık resmi bir tarihi var. Perşembe günkü Tüm Çekirdek Geliştiriciler Yürütme Katmanı (ACDE) toplantısında, Ethereum çekirdek geliştiricileri, Shanghai ana ağ yükseltmesi için resmi tarih olarak 12 Nisan’ı belirlediler.

Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko, 16 Mart’ta bir tweet’te, ana ağdaki Shapella (Shanghai ve Capella) yükseltmesinin 12 Nisan 22:27:35 UTC’de epoch 6209536’da gerçekleşmesinin planlandığını açıkladı. Diğer geliştiriciler de, tarihin Mart ayının ilk hedefinden biraz gecikmesi nedeniyle stake edilen Ethereum para çekme işlemlerinin yaklaştığı haberini paylaştı.

Shanghai yükseltmesi, doğrulayıcıların Beacon Chain’de stake ettikleri Ethereum’larını yürütme katmanına çekmelerini sağlayacak. Ayrıca hem yürütme hem de mutabakat katmanlarına yeni işlevler getirecektir. Shapella yükseltmesi, yürütme katmanı (Shanghai), fikir birliği katmanı (Capella) ve Engine API’de değişiklikler sunacak.

Ethereum istemcileri, yükseltme için yazılım sürümlerini yakında duyuracak ve düğümlerin ve doğrulayıcıların istemci yazılımlarını güncellemeye odaklanmalarını gerektirecektir. Son zamanlarda, Ethereum çekirdek geliştiricileri, Goerli test ağındaki Shapella yükseltmesinden sonra birkaç doğrulayıcının en son istemci yazılımı sürümleriyle yükseltme yapmadığını da belirtti.

Lido, Stake Edilen Ethereum Para Çekme İşlemlerinde Gecikme Açıkladı

En büyük Ethereum likit staking platformu olan Lido Finance, Lido stake edilmiş ETH (stETH) çekme işlemlerinin muhtemelen Mayıs ayına erteleneceğini duyurdu. V2 denetimlerini üstlenmek için harcanan zamanın, Ethereum Shanghai Goerli yükseltmesine hazır olmada gecikmelere neden olduğunu ortaya çıkardı.

Lido, tüm denetimler tamamlanana kadar stETH para çekme işlemlerinin ana ağda gerçekleşme olasılığının düşük olduğunu açıkladı. Ana ağdan para çekme işlemlerinin Mayıs ayı ortasında hayata geçeceği tahmin ediliyor.

Ethereum fiyatı son 24 saatte sadece %3.49 arttı ve şu anda 1.716 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik en düşük ve yüksek fiyat sırasıyla 1.644 dolar ve 1.732 dolar. Salı günü, daha geniş kripto pazarındaki büyük toparlanmanın ortasında ETH fiyatı 1.779 dolara ulaştı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Cüzdan Sayısı Yeni ATH'ye Ulaştı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu