Ethereum, Yeni Bir Önemli Dönüm Noktasına Ulaştı

Kripto para analiz şirketi IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, günlük aktif adreslerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı .

Ethereum, Yeni Bir Önemli Dönüm Noktasına Ulaştı 2
Kaynak: intotheblock

Dün 1,1 milyondan fazla adres, önceki rekordan %48 daha yüksek olan ETH işlemlerini gerçekleştirdi. Aktivitedeki ani artışın kesin nedeni bilinmiyor. CoinMetrics araştırmacısı Kyle Waters tarafından belirtildiği gibi, büyük artış gönderimlere bağlandı. Alıcı adreslerin sayısı temelde aynı kaldı. Ayrıca, 100 ile 1000 dolar arasındaki küçük Ethereum transferlerinin sayısı keskin bir şekilde arttı. Binance, kabaca 621.691 gelen ETH transferi aldı. Amerikan kripto para borsası Coinbase’in strateji başkanı Conor Grogan’a göre, ani yükseliş Binance’in artan benimseme yerine bir bakım taraması yapmasına bağlanabilir.

Bu arada, ABD Federal Rezervi gösterge faiz oranını 75 baz puan yükselttikten sonra kripto para biriminin fiyatı %15’ten fazla yükseldi. Ether, Proof-of-stake konsensüs mekanizmasına tam geçişini işaret edecek olan Merge etkinliğinin zirvesinde bir canlanma yaşadı. Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert kısa süre önce, çok beklenen ağ yükseltmesi hakkında “gerçekten heyecanlı” olduğunu tweetledi. Bununla birlikte, Ethereum‘un tüm ölçekleme sorunlarının Merge gerçekleşir gerçekleşmez düzeltemeyeceği belirtilmelidir. Etkinlikten sonra, blok zinciri yalnızca kısmen tamamlanmış olacak ve tam potansiyelini ortaya çıkarmadan önce diğer yükseltmelerden geçmesi gerekecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Son 24 Saatte Madencilerin Çıkardığından Fazla Ethereum (ETH) Yakıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu