Ethereum Yükselişe Hazır Görünüyor - BTC MAGAZİN

Ethereum Yükselişe Hazır Görünüyor

Ethereum geçtiğimiz hafta sonu Bitcoin‘den daha iyi performans gösterdi ve 1.200$’ın üzerinde işlem görmeye devam etti. Varlık, 4 saatlik grafikte yükselen bir üçgen formasyonunun içinde yer alıyor gibi görünüyor ve yakın zamanda bir kırılma gerçekleşebilir.

Kırılmanın eşiğinde olan Ethereum, 4 saatlik grafikte yükselen bir üçgen formasyonu oluşturdu. Yükselen üçgenin en üst trend çizgisi olan 1.290’ın oluşturduğu önemli bir direnç seviyesi bulunuyor.

ETH/USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Bu önemli direnç noktasının üzerinde bir kırılma, Ethereum fiyatını hızla 1.700$’a çıkarabilir. Ayrıca, SuperTrend endeksi de ETH’nin 1.290$’da önemli bir dirençle karşılaştığı izlenimini uyandırıyor.

ETH/USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Ethereum fiyatı yükseldiği halde büyük yatırımcıların henüz kar almadığını belirtmek önemlidir. En az 1.000.000 ETH tutan balina sayısı 6 Ocak’tan bu yana arttı. Aynı şekilde 100.000 ile 1.000.000 arasında ETH tutan büyük yatırımcıların sayısı da 30 Aralık 2020’den bu yana yükseliyor.

ETH sahiplerinin dağılımı.

Bununla birlikte, IOMAP grafiği, 1.215$ ile 1.239$ arasında yalnızca bir tane önemli direnç alanı gösteriyor. Bu direnç alanının 1.290$ seviyesi olması, yükseliş görünümüne güven veriyor.

ETH IOMAP grafiği

Bu arada, IOMAP grafiği Ethereum’un şu anda 1.142$ ile 1.178$ arasında sağlam bir destek alanının üstünde durduğunu gösteriyor. Bu destek alanını tutamaması, önemli ölçüde bir düşüşün habercisi olur ve yükseliş görünümünü geçersiz kılar.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu