Ethereum’a İlginin Artmasını Bekleyen Binance’dan Önemli Duyuru!

Merakla beklenen Merge, teknik değişikliklere bağlı olarak 15 Eylül civarında gerçekleşecek. Kripto piyasası önümüzdeki günlerde ETH’ye olan ilginin artmasını beklediğinden Binance, stabilcoin çifti için ücret açıkladı. Son zamanlarda, piyasa etkinliğe hazırlanırken ETH ticareti etrafında büyük bir hareketlilik yaşandı. Ethereum Merge öncesinde Binance, ETH ve BUSD ticaret çifti için sıfır ücretli ticaret sunacak. 

Binance BUSD-Ethereum Ticaretinde Sıfır Ücret

Salı günü yapılan bir duyuruda, kripto para borsası paritede sıfır yapıcı ve alıcı ücreti olmayacağını söyledi. Sıfır ücretli ticaret, Merge etkinliğinden yaklaşık 20 gün önce etkinleştirilecektir. Binance, resmi bir duyuruda, 26 Ağustos’ta ETH/BUSD spot ticaret çifti için sıfır ücretli ticaret  başlatacağını söyledi. 

“Tüm kullanıcılar, ETH/BUSD spot ticaret çifti için sıfır yapıcı ve alıcı ücretinden yararlanacak. ETH/BUSD spot ticaret çifti, BNB ücret indirimlerinden, ücret indirimlerinden veya diğer herhangi bir ücret ayarlaması veya ücret promosyonundan hariç tutulacaktır.”

Ethereum Merge, ağı Proof of Work’den (PoW) bir Proof of Stake (PoS) konsensüs mekanizmasına dönüştürecek. Tamamlandığında, PoS geçişi Ethereum’un ölçeklenebilirliği artırmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, kripto para birimi, Merge’den sonra deflasyonist bir varlık haline gelebilir. Bunun nedeni, Ethereum yakma işlemine göre gelecekte arzdaki azalmadır.

ETH Talebi

Alos, varlığın fiyatının yakın gelecekte artması bekleniyor. Ethereum geliştiricisi Vitalik Buterin, ETH fiyatlarının önümüzdeki ay Merge’den yaklaşık sekiz ay sonra artabileceğini tahmin etti. Son bir ayda, yatırımcılar Merge yaklaşırken varlığa yönelik talep bekledikleri için ETH fiyatında büyük bir artış yaşadı. CoinMarketCap’e göre, Ethereum fiyatı son 24 saatte %3,36 artışla 1,640 $ seviyesinde bulunuyor. Bununla birlikte, son bir hafta ETH yaklaşık %13 değer kaybetti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitwise, Ethereum ETF Başvurusunda Bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu