Ethereum’a Olan İlgi Artarken ETF Onayı Kapıda: Yatırımcılar Ne Yapmalı?

XRP savunucusu John E Deaton, kripto para birimi piyasasının bir sonraki adımını merakla beklerken, Ethereum’un (ETH) son gelişmelerden nasıl yararlanabileceğine dair yorumda bulundu.

Ether ETF Onayı Bekleniyor

Düzenleyici netlik talepleri, Bloomberg’in ABD Menkul Kıymetler Düzenleyicilerinin ETH vadeli işlem ETF’lerine onay vermeye hazırlandığına dair duyurusunun ardından ivme kazandı. ETF’leri listelemek isteyen birçok şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu konudaki kararını bekliyor.

Ethereum’un fiyatı son zamanlarda Bitcoin’e benzer bir istikrara kavuştu, bu da önemli fiyat hareketlerinin öncülüğünde olabileceğini gösteriyor. Ancak, son zamanlardaki piyasa dalgalanması Ethereum’un fiyatının kritik 1.800 dolar destek seviyesini aşağıya doğru kırdığı bir döneme denk geldi. Ethereum şu an 1.687 dolar seviyesinde işlem görüyor ve son 24 saatte %6’dan fazla bir düşüş yaşadı.

Bu fiyat hareketlerinin ışığında, BlockTower Capital gibi büyük oyuncular, Coinbase’e 5.000 Ethereum (ETH) yatırdı, bu da 8 milyon doların üzerinde bir değere denk geliyor.

Lookonchain tarafından bildirdiğine göre, yatırımcılar düşük fiyatlardan Ethereum satın almada hızlı hareket ettiler ve toplamda 9 milyon doların üzerinde token satın aldılar.

ETF Lansmanlarına Yeni Katılımlar

Genel düzenleyici ortama baktığımızda, önde gelen kripto varlık yöneticisi Grayscale Investments LLC, Bitcoin tröstünü bir ETF’ye dönüştürme başvurusu için SEC’in kararını bekliyor. Grayscale, SEC’in kararına bağlı olarak ETF takımını genişletmeye hazır olduğunu belirtti.

Bu arada, Valkyrie Investments, Ethereum vadeli işlem ETF’ye başvurarak arenaya yeni bir katılımcı oldu. Fonun büyük bir kısmı Ethereum vadeli işlemlerine ayrıldı, geri kalan küçük bir kısmı ise nakit, nakit benzeri enstrümanlar ya da yüksek kaliteli menkul kıymetler için ayrılmış bulunuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum'da Dalgalı Dönem: Transfer ve Negatif Oranlar Ne Anlama Geliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu