Ethereum’da Olumlu Gelişmeler: Halving Süreci ve ETF Onayı ETH Fiyatını Etkileyecek mi?

Ethereum, kripto camiasında, yoğun tartışmaların odağı olmuş durumda. Analiz devi Santiment, Ethereum Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) olası onayıyla bağlantılı olarak kripto topluluğundaki diyalogların yoğunlaştığını ifade ediyor.

21Shares ve ARK Investment’ın Ethereum ETF Planları Gündemde

Ethereum, traderların artan spekülasyonları ve genel iyimserlikle kripto arenada popülerliğini arttırıyor. Bu, Ethereum’un geçen yılki halving olayından sonra gördüğü en büyük ilgi olabilir.

Öne çıkan iki firma olan 21Shares ve ARK Investment Management, ABD’de tanıtılacak olan ilk Ethereum ETF’sine liderlik etmeye hazırlanıyor. Bu iki firma, ABD’de Ethereum destekli potansiyel ilk ETF olan ARK 21Shares Ethereum ETF‘yi hayata geçirmeyi planlıyor. Bu fon için beklenen koda “ARKE” denilmesi planlanıyor.

Başlangıçta Ethereum ve Bitcoin’in değeri artış gösterse de, bu artış uzun sürmedi ve her iki kripto değeri de hızla önceki seviyelerine döndü. Şu an itibariyle Ethereum fiyatı, son 24 saatte %0,30 artışla 1.632 dolar seviyesinde.

Ethereum’da Fiyat Artışına Dair İşaretler

Ethereum’un fiyat hareketlerinde olumlu yönde değişiklikler görmeye başlıyoruz. Bazı analistler, ETH/BTC’nin potansiyel bir dip seviyeye ulaşmış olabileceğini ve bu durumun fiyat için bir toparlanma anlamına gelebileceğini belirtiyor.

Geçmişe dönük analizler, Ethereum’un Bitcoin’in halving sürecinden yaklaşık 252 gün önce momentum kazandığını gösteriyor. ABD’nin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ethereum ETF konusundaki olası olumlu yaklaşımıyla birleşen bu eğilim, yatırımcılar arasında pozitif bir algı oluşturuyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Santiment: Yatırımcıların İlgisi Ethereum'dan Bitcoin'e Kayıyor

Ethereum’un geliştirme ekosistemi de dinamikliğini koruyor. Ethereum istemcisi Nethermind, 15 Eylül’de gerçekleştirilecek olan Holesky test ağına yönelik son hazırlıklarını yapıyor.

Santiment, Ethereum ağında tek bir günde 467.000’den fazla eşsiz adres etkileşiminin gerçekleştiğini ve bu durumun kripto değerinde artışa neden olabileceğini belirtiyor.

Ayrıca, Ethereum’da “balina” olarak adlandırılan büyük yatırımcıların hareketleri de dikkat çekiyor. Ünlü analist Ali, bu balinaların son 24 saatte 260.000 ETH’yi yaklaşık 425 milyon dolara satın aldığını belirtti.

Ethereum topluluğunun, SEC’in Ethereum ETF konusundaki kararını beklediği bu dönemde, kripto piyasası hareketliliğini koruyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu