Ethereum’un Kurucu Ortağı, SEC ve Kripto Regülasyonu Üzerine Önemli Açıklamalarda Bulundu

Ethereum’un kurucu ortağı ve ConsenSys’in başkanı Joseph Lubin, SEC ile kripto şirketleri arasında süregelen hukuki süreç hakkında konuştu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), birçok kripto tokenının menkul kıymet kabul edildiğini belirterek, bu tokenların satışından önce ilgili yasal mercilere kaydedilmesi gerektiğini vurguladı. Yakın zaman önce, Salı günkü Meclis oturumunda SEC başkanı Gary Gensler, kripto dünyasında menkul kıymetler yasasına riayet edilmediği için bir dizi yaptırım davası açıldığını belirtti. Bu yasal karmaşa içerisinde, Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin, pozitif bir yaklaşım sergileyerek, “doğru yaklaşımların üstün çıkacağını” dile getirdi.

CNBC’ye konuşan Lubin, “İnternetin, web teknolojisinin ve kriptografinin evriminde olduğu gibi, doğru yaklaşımların ön plana çıkacağına inanıyorum.” dedi.

Aynı zamanda Lubin, ABD’nin kripto regülasyonunda öncülük ettiğini ve diğer ülkelerin de benzer adımlar atacağını ifade etti:

“Amerika’nın, merkeziyetsiz protokollerin, blockchain teknolojisinin ve kripto paraların Amerikan değerleriyle uyum içinde olduğunu fark edeceğini düşünüyorum; diğer ülkeler de benzer bir yolu benimseyecektir.”

ConsenSys’in lideri, SEC Başkanı Gensler’in kripto paraların yatırım sözleşmesi kriterlerini karşılayıp karşılamadığına dair görüşleri üzerine, bu tür bir iddianın somut kanıtlar olmadan sunulamayacağını belirtti.

Ethereum’un kurucu ortağı şunları söyledi:

“Gensler, bazı tokenların menkul kıymet kabul edilmesi gerektiğini ifade etse de, bu durumun ispatı gerekmektedir. Bununla rastgele bir beyanatta bulunamaz.”

Lubin, Ethereum‘un aslında bir emtia olduğu konusundaki görüşünü de vurguladı. Öte yandan, Ripple ve SEC arasındaki yasal sürecin nihayete ermesine az kaldığı bir zamanda, şirketin CEO’su Monica Long, şirketinin bu süreçten geri adım atmayacağını ifade etti.

Bir önceki ay, Coinbase, SEC’e karşı olan davasını reddetme yönünde bir adım attı. Bu dava sürecine, prestijli üniversitelerin hukuk profesörleri de dahil olmak üzere birçok önemli isim ve kurum, amicus curiae (davaya taraf olmayan ancak bilgi veya görüş sunan) sıfatıyla katkıda bulundu. Ayrıca, LBRY, SEC’e karşı aldığı dava sonucuna itiraz etmek için temyiz başvurusunda bulundu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İlk 10 ETH Balinasının Tuttuğu ETH Miktarı Azaldı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu