Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin’e Yeni Suçlamalar!

ICO sırasındaki iddia edilen usulsüzlükler ve karakter suikastı iddiaları, Ethereum’un kurucu ortakları Vitalik ve Dmitry Buterin’e yöneltiliyor; Ethereum ekosisteminin geleceği belirsizlik içinde.

Eski Ethereum danışmanı Steven Nerayoff, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin ve babası Dmitry Buterin’e ağır suçlamalarda bulundu. Nerayoff, ikilinin kendisine yönelik koordineli bir karakter suikastı saldırısı düzenlediklerini iddia ediyor.

Bu suçlamalar, XRP avukatı John Deaton’ın Nerayoff’un, 2014 yılında Ethereum’un ilk coin arzı (ICO) sırasında meydana geldiği iddia edilen usulsüzlüklere dair makbuzlara sahip olduğunu açıklamasının ardından geldi.

Yolsuzluk ve Dolandırıcılık İddiaları

Nerayoff, bir videoda yaptığı açıklamalarda, Vitalik ve Dmitry’nin kendisine yönelik senaryolaştırılmış ve koordineli bir karakter suikastı saldırısı düzenlediğini ileri sürdü.

Videoda, Vitalik’in Nerayoff’u büyük miktarda dolandırıcılıkla suçladığı iddia ediliyor.

Nerayoff, “Bu, bir Baba/Oğul karakter suikastı; beni kötü adam yapmak için senaryosu yazılan ve koordine edilen bir saldırı. Vitalik Buterin beni haksız yere büyük miktarda dolandırıcılık yapmakla suçladı, yoksa sadece dikkatleri kendisinden mi kaçırmak istiyordu?” dedi.

Ethereum Vakfı’nın Tutuklanan Çalışanını Terk Etmesi

Nerayoff ayrıca, Buterin’in ve Ethereum Vakfı’nın, Kuzey Kore’nin yaptırımları atlatmasına yardımcı oldukları gerekçesiyle suçlu bulunan kıdemli araştırmacı ve geliştirici Virgil Griffith’i terk ettiğini iddia etti.

Trust Nodes, 2019’da Vakfın Griffith’in tutuklanması üzerine Griffith’ten uzak durduğunu belirten bir makale yayımlamıştı.

Bu iddiaların ardında yatan gerçekler henüz netlik kazanmamış olsa da, Ethereum ekosistemi üzerindeki etkisi büyük olabilir.

Buterin ve Ethereum Vakfı hakkındaki bu yeni suçlamaların, Ethereum’un itibarına ve kripto para biriminin gelecekteki performansına olan etkisi yakından takip ediliyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Shanghai Yükseltme Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu