Ethereum’un On-chain Aktivitesi 5 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

Ethereum ağının etkinliği, Temmuz 2021’de 2,7 milyon civarında kalırken zincirde dağıtılan sözleşmelerin sayısı azalıp 300.000 dağıtımın altına düştüğü için son 5 yılın en düşük seviyesine ulaştı.

Zincirde yayınlanan sözleşmelerin sayısındaki bu kadar hızlı düşüş iki faktöre bağlı: giriş eksikliğinden kaynaklanan sektördeki genel kriz ve fırtına öncesi sakinliğe neden olabilecek yaklaşan temel güncelleme.

Ethereum'un On-chain Aktivitesi 5 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi 2
Kaynak: Dune Analytics

2021 yazında dağıtılan sözleşmelerin sayısındaki artış, Ethereum’u neredeyse 5.000 $ eşiğine iten rallinin katalizörüydü ve bu, piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi için nihai hedef olmaya devam ediyor. Ağda dağıtılan çözümlerin sayısındaki bu kadar güçlü bir düşüşün arkasındaki ana nedenlerden biri, geliştiricileri caydıran ve ağda yeni çözümlerin görünmediği bir çıkmaza neden olan son derece yüksek ücretlerin olduğu bir dönemdir.

Büyük olasılıkla, yeni geliştirme araçları ve daha iyi bir ağ ortamı, ikinci en büyük ikinci sürümün yeni sürümüne yatırım arayacak daha fazla şirketi çekmesi gerektiğinden, Merge sonrası Ethereum’daki yeni uygulama sayısında ve ağ etkinliğinde bir artış göreceğiz.

Kripto para piyasasının tepkisine göre, birçok yatırımcı, güncelleme başarıyla uygulandıktan sonra Ethereum’daki kullanıcı sayısında artış yaşanacağına inanıyor. Yazım zamanında, Ethereum 2.000 $ fiyat eşiğinin hemen altında duruyor ve 1.900$’dan el değiştiriyor. Ethereum (ETH) 2.100 dolar civarında bulunan bir sonraki ana direnç seviyesini hedefliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ünlü Yatırımcı Ethereum'larını Satıp Hummer Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu