Ethereum’un Rakibi Cardano’da Büyük Hareketlilik: ADA Balinaları Birikime Devam Ediyor

Genel piyasa konsolide olurken, kripto yatırımcıları şu anda yakın zamanda güçlü bir momentum gösterebilecek olan Cardano’ya (ADA) odaklanıyor. Zincir içi veriler, Cardano köpek balığı ve balina adreslerinin birikmeye devam ettiğini gösteriyor.

Bu grup, neredeyse bir yıl içinde en yüksek seviye ADA coinine sahip. On-chain veri sağlayıcısı Santiment, Cardano fiyatının yaklaşık $0.29 olduğunu ve 100K-10M arasında $ADA’ya sahip büyük tutarlı adreslerin tekrar birikmeye başladığını belirtti. Bu, Eylül 2022’den bu yana sahip oldukları en yüksek miktar. Ayrıca, Cardano ağındaki etkinlik son 6 ayda neredeyse her hafta artmaya devam etti.

Blockchain analitik firması Messari de Cardano blockchain aktivitesinin ikinci çeyrekte sıçradığını belirten bir rapor yayımladı. Ayrıca, Cardano blockchain’inde kilitlenmiş olan toplam değer de artış gösterdi. Geçtiğimiz ay yayımlanan “Cardano’nun Durumu” raporunda Messari şu notu düştü:

“İşlem ile aktif adresler arasındaki oran, son beş çeyrek boyunca istikrarlı bir şekilde arttı, bu da ortalama kullanıcının daha önce olduğundan daha aktif olduğunu gösteriyor. Q2’de, İşlem / Aktif Adres oranı %6,1 QoQ ve %13,2 YoY artışla 1,19 oldu.”

Cardano’nun DApp ve DeFi Aktivitesi

Minswap adlı merkezi olmayan bir borsa önemli bir büyüme gösterdi. Ayrıca, Messari tarafından bildirildiği üzere diğer yeni merkezi olmayan uygulamalar da bu artışa katkıda bulundu. Blockchain’in yükü, belirli bir süre zarfında bloklarda bulunan veriyi ölçen bir gösterge, son üç ayda %40’ın altından %50’ye yükseldi. Mayıs ayında en yüksek noktası olan %81’e ulaştı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dünyanın En Büyük Sinema Zinciri AMC, Shiba Inu ve Dogecoin Kabulüne Başladı

DefiLlama’nın verilerine göre, Pazartesi günü itibariyle Cardano’da bu yılın en yüksek seviyesi olan ancak Mayıs 2022’de ulaşılan $340 milyonluk zirvenin %50 altında olan $175 milyon değerinde token kilitli durumda.

Bu aktivite artışı, yılın başından bu yana Cardano’ya yapılan önemli güncellemeleri takip ediyor. Haziran ayında Cardano geliştiricileri, “epoch” geçişlerini azaltmak ve kullanıcılar için blockchain’in performansını artırmak amacıyla bir değişiklik yaptı. Cardano’da “epoch”lar, 432.000 slot süren zaman dilimleridir ve her slot bir saniyeye eşittir.

ADA fiyatının $0,30’u geçip geçemeyeceğini ve ilerleyen dönemde fiyat artışına devam edip edemeyeceğini görmek ilginç olacak.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu