Evini Satıp Bitcoin Alan Binance CEO’su Hangi Kripto Para Birimlerini Tutmaya Devam Ediyor?

Binance CEO’su Changpeng Zhao, piyasadaki çalkantıya rağmen kripto paralarını elinde tutmaya devam ediyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao yakın zamanda attığı bir tweet’te, güçlü inancını sergilemek için herhangi bir Bitcoin (BTC) veya Binance Coin (BNB) satmadığını açıkladı. Bahsedilen iki kripto para biriminin fiyatları, ilgili tüm zamanların zirvelerinden %70.85 ve %65.86 düştü.   

Associated Press ile 2021 röportajında Zhao, evini sattıktan sonra 2014 yılında Bitcoin satın aldığını iddia etti. Bitcoin’in fiyatı, satın alımından kısa bir süre sonra 600 dolardan 200 dolara düştü, ancak o zaman paralarını satmadı. En büyük kripto para biriminin birkaç yükseliş ve düşüş döngüsünden geçmesine rağmen, Binance CEO’su ilk Bitcoin zulasının çoğunu elinde tutmayı başardı.

Zhao ayrıca, işlem hacimlerine göre en iyi kripto borsasının yerel tokeni olan Binance Coin’in o zamanlar servetinin çoğunluğunu temsil ettiğini söyledi. Bunun dışında CZ, borsada “uygun büyüklükte” bir hissedar.   

Bloomberg Milyarder Endeksi’ne göre, Zhao 18.7 milyar dolar değerinde, bu da onu dünyanın en zengin 77. kişisi yapıyor. CZ’nin serveti, kripto para piyasasının korkunç durumu nedeniyle 77 milyar dolarlık büyük bir düşüş yaşadı. Yine de, en zengin kripto para girişimcisi ayı piyasasından etkilenmedi. Geçen ay Zhao, Bitcoin’in “birkaç ay veya yıl içinde” 70.000 dolarlık fiyat seviyesini geri alabileceğini tahmin etmişti. 

Zhao ayrıca, düşen Bitcoin fiyatı nedeniyle şirketi şu anda büyük kayıplar yaşayan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un son gülen kişi olacağını tahmin etti.   

Yazım anında BTC, 20,127 dolardan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Peter Schiff: SEC'in Hedefi XRP'den Sonra Bitcoin Olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu