Facebook Stabil Coin Üzerinde Gerçekten Çalışıyor mu ? - BTC MAGAZİN

Facebook Stabil Coin Üzerinde Gerçekten Çalışıyor mu ?

Facebook stabil coin üzerinde mi çalışıyor ? Konuyla aşina olan kişilere göre, ilk olarak Hindistan’daki havale piyasasına odaklanan kullanıcıların WhatsApp mesajlaşma uygulamasında para transferini sağlayacak bir şifreleme para birimi üzerinde çalışıyor. Fakat yayılan onlarca habere karşılık Facebook stabil coin çalışması hakkında somut bir kanıt yok.

Facebook’un, eski PayPal başkanı David Marcus‘u 2014’te Messenger uygulamasını yürütmesi için işe almasının ardından, finansal hizmetlerde bir hamle yapması bekleniyordu. Mayıs ayında, Marcus, halka açık bir şekilde tartışılmamış olan şirketin blok zinciri girişimlerinin başı oldu.  Facebook, işe alım çılgınlığı içindeydi ve şimdi LinkedIn çalışanlarına göre, blok zinciri grubunda yaklaşık 40 kişi var.

Bir şirket sözcüsü ise şunları söylüyor:

“Diğer birçok şirket gibi, Facebook da blok zinciri teknolojisinin gücünden yararlanmanın yollarını araştırıyor. Bu yeni küçük ekip birçok farklı uygulamayı araştırıyor. Paylaşacak başka bir şeyimiz yok.”

2.5 milyar global kullanıcısı olan, yıllık geliri 40 milyar dolardan fazla olan ve düzenleme sorunlarıyla ilgili daha fazla deneyime sahip olan Facebook’un stabil coin üretmesi halinde başarılı olması sürpriz olmayacak. Aynı zamanda böyle bir projeyi başlatan ilk büyük teknoloji şirketi olacak. Şirketin Hindistan ile olan ilişkisi, aslında WhatsApp aracılığıyla yayılan bazı sahte haber vakaları nedeniyle sarsıldı. Yine de, Facebook ülkede muazzam bir büyüme fırsatı görüyor. Hindistan’ın sadece 480 milyon internet kullanıcısı var. Forrester Research Inc.’e göre, bu sayının 2022’de 737 milyon’a çıkacağı tahmin ediliyor.

Sonuç olarak Facebook stabil coin çıkarıyormu bu konu hala muamma. Fakat blok zinciri üzerinde çalıştığına ve yakın zamanda konuyla ilgili güzel haberler duyacağımıza eminiz.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu