Fairlead Strategies Kurucusundan Korkutan Bitcoin Fiyat Tahmini!

Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, Bitcoin grafiğinin bozulduğuna inandığını ve amiral gemisi kriptonun borsa ile birlikte düşüşe geçmesini beklediğini belirtti.

“27.200$ olası bir destek seviyesi”

Stockton, özellikle Bitcoin hakkında konuşurken, kripto pazarından şimdi “ürkütücü derecede sessiz” olarak bahsetti. Bitcoin’in uzun yan hareketlerinin mevcut destek seviyesini oldukça kırabildiğini belirtti. Fibonacci teknik seviyelerine atıfta bulunarak, Bitcoin’in düşmeye başladığında bir sonraki desteği bulabileceği olası bir seviye olarak 27.200 $ olarak adlandırdı.

Ayrıca Fairlead Strategies’in kurucusu, Bitcoin ile Nasdaq 100 arasında güçlü bir korelasyona dikkat çekti ve şu anda düşüşte olan S&P 500 endeksleri, Bitcoin’in bu hisseleri takip edebileceği için artık riskli bir varlık olarak görülmesi gerektiğini belirtti.

Borsaya gelince , teknik analiz açısından artık bu piyasa hakkında olumlu bir şey söylenemeyeceği görüşünü dile getirdi.

Bitcoin, FED’in faiz artırımının ardından 36.000 dolara düştü

4 Mayıs’ta ABD Federal Rezerv, uzun zamandır beklenen faiz oranlarını yarım baz puan artırdı. Bu oran, son 22 yılın en yüksek faiz artışı olarak tarihe geçti. O gün, Bitcoin bu tarihi olaya ilk olarak neredeyse %3’lük bir artışla yanıt verdi, istikrar ve hatta küçük bir büyüme göstererek 40.000 dolar seviyesine ulaştı.

Ancak bugün önde gelen kripto para birimi düşüşe geçerek bu kazancı silip daha da düştü. Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin 36.283 dolardan işlem görüyor.

Nasdaq bileşik endeksi bugün %3,37 düştü. S&P 500 bugün de %2,51 düştü.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İsviçre Bankasının CEO'sundan Bitcoin'e Soğuk Duş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu