FED Başkanının Açıklamaları Bitcoin ve Kripto Piyasasını Harekete Geçirdi

Fed Başkanı Jerome Powell, Aralık ayında daha küçük faiz artırımlarının başlayabileceğini söyledi. ABD Merkez Bankası başkanı Jerome Powell, Çarşamba günü Brookings etkinliğinde ekonomik görünüm, enflasyon ve işgücü piyasası hakkında konuştu. Powell ilk konuşmasında enflasyonun yüksek kaldığını kabul etti. Gerçek şu ki, enflasyonun önündeki yol oldukça belirsiz.

Fiyat İstikrarını Yeniden Sağlamak İçin Yol Uzun

Powell ayrıca, enflasyonun gerçekten düştüğü konusunda rahatlık sağlamak için önemli ölçüde daha fazla kanıt gerektiğini söyledi. Fiyat istikrarını yeniden sağlamak için gidilecek çok yol olduğunu da sözlerine ekledi. Powell, geçtiğimiz yıl boyunca uygulanan sıkı politikaya ve yavaş büyümeye rağmen, enflasyonu düşürme konusunda hala bir işaret olmadığını söyledi. Etkinlik sırasında, “Enflasyonu yavaşlatma konusunda net bir ilerleme görmedik” dedi. Powell, faiz artışlarının tam etkilerinin henüz hissedilmediğini söyledi.

“Tarih, erken gevşetme politikasına karşı uyarıda bulunuyor. İş bitene kadar tetikte kalacağız. Enflasyon çok yüksek olmaya devam ediyor. Zam hızını yumuşatma zamanı Aralık ayında gelebilir.”

Powell

Fed başkanı ayrıca faiz oranlarının enflasyonu %2’ye çekecek seviyelere yükseltilmesi gerektiğini vurguladı. Powell’ın yorumlarına yanıt olarak kripto para birimi fiyatları yükseldi.

Son 24 saat içinde Bitcoin (BTC) fiyatı %1,32, son 7 günde %3,19 artış gösterirken, Ethereum (ETH) fiyatı ise son 24 saatte %1,21, son 7 günde %7 yükseldi. 

Genel olarak, kripto para piyasası, Powell’ın açılış konuşmalarının ardından yeşile döndü. Bu sırada NASDAQ Bileşik Endeksi, Federal Rezerv başkanının yorumlarına yanıt olarak %4.41 yükseldi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Rallisi Başlıyor mu? İşte Pantera Capital Kurucusunun Tahmini!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu