FED Başkanının Konuşması Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek? İşte Önde Gelen Analistlerin Tahminleri

Jackson Hole konferansı Wyoming ABD’de devam ediyor. Jackson Hole konferansı, ABD Merkez bankasının gelecek yıl için planını ortaya koyan Federal Rezerv’in önemli bir yıllık konferansıdır. Fed başkanı Jerome Powell’ın saat 17:00’deki konuşmasının kripto piyasaları ve Bitcoin üzerinde güçlü bir etkisi olması muhtemel.

Eight Global CEO’su ve kripto analisti Michael van de Poppe, Bitcoin’in 21 bin doların üzerinde kalmasının kritik olduğunu açıkladı. Öte yandan, 21.8 bin doları kırarsa 23 bin doların üzerine çıkabilir.

Piyasa Powell’ın Konuşmasına Nasıl Hazırlanıyor?

Kripto piyasası, Powell’ın konuşması etrafında oynaklık bekliyor. Poppe, Powell’ın konuşmasının Bitcoin’de çok çeşitli hareketlerle sonuçlanabileceğine inanıyor. Bir kripto şirketi olan Rollbit, kullanıcılarını bu toplantı etrafında kripto piyasalarında genellikle oynaklık olduğu konusunda uyardı.

Blue Line Futures’ın baş piyasa stratejisti Phil Streible, borsanın yeni düşüşler göreceğine inanıyor. Coinbase Research, kripto piyasasının hisse senetleri, özellikle NASDAQ ile güçlü bir şekilde ilişkili olduğunu vurguluyor. Streible, Powell’ın konuşmasındaki birkaç anahtar kelimenin tüm piyasa hareketine karar verebileceğine inanıyor. 

Powell enflasyona karşı agresif bir duruş sergilemekten bahsederse, piyasa dibe vurabilir. Minneapolis Fed başkanı Neel Kashkari ve St. Louis Fed başkanı James Bullard gibi hem güvercin hem de şahin Fed üyeleri, Eylül ayında aktif olarak 75 baz puanlık bir artışı destekliyorlar.

Ancak Powell resesyondan bahsederse veya resesyona giren diğer ekonomiler hakkında çok fazla soru alırsa, piyasa toparlanabilir.

Powell’ın konuşması yaklaştıkça vadeli işlemler ve tahvil piyasaları da düşüyor. 

Jackson Hole’un Rolü

Powell’ın Jackson Hole konuşması önümüzdeki günlerde önemli bir rol oynayacak. Bazıları konuşmanın karışık bir pazara açıklık sağlayacağına inanıyor. 21 bin – 22 bin dolar gibi dar bir aralıkta sıkışan Bitcoin, her iki şekilde de güçlü bir hareket görebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Seek Capital, Bitcoin ve Kriptoya Daha Fazla Yatırım Yapacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu