FED Faiz Kararı Öncesinde Önemli Miktarda Ethereum Taşındı

Amber Group’un resmi cüzdanından yapılan büyük bir Ethereum işlemi, LookOnChain izleme hizmeti tarafından duyuruldu. FED’in faiz oranıyla ilgili yaklaşan kararı göz önüne alındığında, Amber’in hamlesi piyasanın yönünün işareti olabilir.

Piyasanın yaklaşmakta olan zam konusunda fikir birliği 25 baz puan olmasına rağmen, bazı katılımcılar yatırımcılar arasında bir miktar karışıklığa neden olacak daha sağlam bir 50 baz puanlık faiz artışı bekliyor.

Daha yüksek bir faiz artışı olasılığını göz önünde bulundurarak, Amber Group ve piyasadaki diğer fonlar, piyasadaki ani dalgalanmalardan kaçınmak için pozisyonlarını nispeten düşük tutarlarla korumaya başlayabilir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Merkez Bankası tarafından belirlenen faiz oranı, hem kripto para birimleri hem de riskli varlıklar üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Faiz oranı yüksek olduğunda, geleneksel yatırım sayılmayan dijital varlıkları elde tutmanın maliyeti artıyor. Bu, kripto para birimlerine olan talebin azalmasına ve fiyatlarının düşmesine neden olabilir.

Öte yandan, faiz oranı düşük olduğunda, kripto para birimlerini elde tutmanın maliyeti daha düşük, bu da talebin artmasına ve fiyatların yükselmesine neden oluyor. Faiz oranları, hisse senetleri ve yüksek getirili tahviller gibi riskli varlıkları da etkiliyor. Faiz oranı yüksek olduğunda, şirketler için borç almak daha pahalıya geliyor ve bu da karlarını olumsuz etkileyebilir.

Yazım zamanında, Ethereum piyasada önemli bir hamle yapmadı ve son 24 saatte neredeyse hiç fiyat değişikliği olmadan 1.579 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum'a Göre Merge Daha Düşük Gas Ücreti Sağlamayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu