FED Faiz Kararı Yaklaşıyor; Uzmanlardan Büyük Bitcoin Rallisi Tahmini!

Kripto para piyasası, Bitcoin’in fiyatının 28.000 dolarlık psikolojik seviyeyi aştığını gördüğümüz son birkaç haftadaki yükselişini yavaşlatırken, amiral gemisi kripto para birimi, makro düşüş trendini kırarken gelecekte daha fazla yükseliş gösteriyor. Piyasa yarınki FOMC toplantısını ve müteakip faiz oranı kararını beklerken 25 baz puanlık mütevazi bir faiz artışını fiyatlıyor gibi görünüyor.

Bitcoin’in Fiyatı Düşüş Trendini Kırdı

Twitter’da Rekt Capital takma adını kullanan tanınmış bir kripto analistine göre, Bitcoin’in fiyatı hakkında dünyanın ilk kriptografik varlığı için artan bir yükseliş rallisi içeren bir çalışma yayınladı. Şu anda, Bitcoin’in (BTC) düşüş trendini kırdığı görülüyor, ancak bunun ay sonuna kadar devam edip edemeyeceği henüz bilinmiyor.

Federal Rezerv’in faiz artırım kararı yaklaşırken, birçok kişi piyasalarda fiyat dalgalanmaları bekliyor. Öte yandan, işsizlik başvurularının olumlu gelmesi ve bankacılık krizinin şu an için önlenmiş olmasına dayanarak uzmanlar, 25 baz puanlık bir faiz artırımının gerçekleşme olasılığının daha yüksek olduğuna inanıyor.

Faiz artırım kararının olumlu olduğu ve Bitcoin’in bu ayın sonuna kadar liderliğini koruyabileceği düşünüldüğünde, araştırmasına göre BTC fiyatı muhtemelen büyük bir yükseliş rallisine yönelebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Pantera Capital CEO'su Moorehead: Spot Bitcoin ETF'leri Sektörü Dönüştürecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu