FED’in Faiz Kararı Öncesi Bitcoin (BTC) Düşüyor

21 Eylül Çarşamba günü FOMC toplantısı öncesinde Bitcoin ciddi satış baskısı altına girdi. Yazım zamanı itibariyle, Bitcoin günlük %2.07 düşüşle 18.943 $ seviyelerinde işlem görüyor. Bitcoin ile birlikte diğer altcoinler de satış baskısı altına girdi.

Fed Toplantısı

ABD Federal Rezervi, ABD’de yükselen enflasyon nedeniyle Çarşamba günü bir faiz artırımı açıklayacak. Fed politika kararı, Bitcoin için daha fazla fiyat hareketine karar vermede kilit rol oynayacak.

Fed’in beklenen 75 baz puanlık bir faiz artırımı açıklaması yapması durumunda piyasa biraz nefes alabilir. Ancak, 100 baz puanlık bir faiz artırımı, likiditeyi tehlikeye atacağı için ciddi satış baskısı yaratabilir. Dijital varlık borsası Independent Reserve’in ticaret başkanı John Toro, Bloomberg’e şunları söyledi:

“FOMC 100 baz puandan daha az bir artış sağlarsa, küçük bir yardım rallisi görmek mantıklı olur – FOMC’nin 75 baz puandan daha az bir artış sağlaması durumunda bu oldukça büyük bir ralli olabilir, ancak böyle bir faiz artırımı pek olası görünmüyor.”

MVIS CryptoCompare Digital Assets 100 Endeksi bu hafta bir kez daha düştü. Endeks, ABD hisse senetlerindeki %21’lik düşüşe karşı bugüne kadar %60 düştü.

MicroStrategy Daha Fazla Bitcoin Satın Aldı

20 Eylül Salı günü MicroStrategy, yeniden ek 301 Bitcoin satın aldıklarını duyurdu. Şirket CEO’su Michael Saylor şunları kaydetti:

MicroStrategy, Bitcoin başına ortalama ~ 19.851 $ fiyatla ~6.0 milyon$’a ek 301 Bitcoin satın aldı. 19/09/22 itibariyle MicroStrategy, yaklaşık 3,98 milyar dolar karşılığında satın alınan yaklaşık 130.000 bitcoin’i elinde tutuyor. Bitcoin başına ortalama ~ 30.639 dolar fiyatla.

MicroStrategy, ayrıca rezervlerinde ek Bitcoin satın almak için 500 milyon dolarlık hisse satışı yapmayı düşünüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Eylül Ayında Yükselişe Geçer mi? İşte Ünlü Analistin Tahmini!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu