FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Bitcoin’in Mevcut Durumunu Değerlendirdi: ‘Daha Kötü’ Olabilirdi

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Bitcoin ayı piyasasının fiyat açısından çok daha kötü olabileceğini söyledi. Milyarder yatırımcı, kripto endüstrisinin mantıklı düzenlemelere ihtiyacı olduğunu ve kimin düzenlediğinin bir önemi olmadığını düşünüyor. Ayrıca şirketlerinin kripto şirketlerine yaptığı yatırım dizisinden de bahsetti. Bankman-Fried, kurtarma yatırımlarından bazılarının verimli olduğunu, bazılarının ise beklentileri karşılamadığını söyledi.

Bitcoin fiyatı hafta başında tekrar 20.000 doların altına düşerken, FTX CEO’su durumun çok da kötü olmadığını söyledi. Bloomberg’e verdiği röportajda Bankman-Fried, Bitcoin fiyatına göre işlerin daha kötü olabileceğini söyledi. Yatırımcı, yakın zamanda endüstrinin çökmesinden endişe etmediğini söyledi. 1 milyar dolarlık kripto kurtarma yatırımlarının sonuçlarını ‘karma’ olarak nitelendirdi.

CEO, finansmanın kripto şirketlerini desteklemek ve anlaşmaları maksimize etmek amacıyla sunulmadığını yineledi:

“Bazılarının karlı olacağını, bazılarının olmayacağını düşünüyorum. Ani karar aramaları yapmak zorunda kaldık. Geri durma, kısmen FTX’in kârlılığı ve kaynak yaratmasıyla beslendi ve nihai amacı sektördeki şirketleri desteklemekti.”

Kripto Kabulü İçin Lobicilik

Milyarder yatırımcı, kripto ekosistemine destek toplamak için Washington’daki Kongre’de lobi faaliyetlerinde aktif olduğunu söyledi. Hangi düzenleyici kurumun kripto operasyonlarını denetleyebileceği konusunda netlik eksikliği sorulduğunda, bunun çok önemli olmayacağını söyledi:

“Geçen yıl boyunca gerçekten yapmaya çalıştığımız şey, endüstriyi mantıklı düzenlemeleri kabul etmekten mutluluk duyacağı bir yere getirmek. Düzenleyiciler ve dijital para şirketleri arasındaki gerilimlerin biraz soğuduğuna inanıyorum.”

Bu arada, Bitcoin son 24 saatte 20.000 doların üzerine çıktı. Yazım anında BTC, son 24 saatte %0,83 artışla 20,329 $’dan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   JPMorgan, Bitcoin'in Son Zamanlardaki Yükselişinin 3 Nedenini Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu