Fundstrat: Bitcoin (BTC) 12.500 $’a Düşebilir

Bugün erken saatlerde, küresel lider kripto para birimi Bitcoin 20.000 dolar seviyesinin altına düştü, ancak daha sonra biraz üzerinde toparlandı ve şimdi bu fiyat bölgesinde tutunmaya çalışıyor.

Bununla birlikte, Fundstrat Global Advisers’taki bir stratejist, “Bitcoin’in çok daha fazla düşüş yapabileceğine” inanıyor.

“BTC 12.500 dolara kadar düşebilir”

Bloomberg’e göre, Fundstrat Mark Newton’daki teknik stratejiste göre şu anda BTC’nin 13.000 – 12.500 $’a kadar düşmesi için yer var ve bu, “orta vadeli alıcılar için uzun vadeli eklemek için mükemmel bir yer” olacak.

Bugün erken saatlerde Bitcoin, 20.000 dolar seviyesinin altına düştüğünde haftalık olarak yaklaşık %1.8 kaybetti. MVIS CryptoCompare Digital Assets 100 endeksi de yaklaşık %4 düştü. Bu endeks, çeşitli ölçütlere göre piyasadaki en büyük yüz kripto para birimini ölçer.

“Balinalar muhtemelen hala BTC satıyor”: Peter Schiff

28 Haziran’da, SchiffGold’un kurucusu Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, balinaların şu anda BTC sattığı varsayımını tweetledi.

Ayrıca, daha sonra bu balinaların daha fazla Bitcoin satabilmesi için “daha fazla emici çekmek” için BTC’yi son zamanlarda 21.000 doların üzerine pompalamayı başardıklarını belirtti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Milyarder Yatırımcı Munger, Bitcoin'in Geleceğini Tahmin Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu