GameFi (GAFI) Nedir? GameFi (GAFI) Geleceği ve Yorum 2022

GameFi (GAFI) Nedir?

GAFI token, GameFi adlı blockchain oyun platformunda kullanılan kripto para birimidir. NFT’den metaverse alanında sağlanabilecek diğer hizmetlere kadar çeşitli yetenekleri bünyesinde barındıran bu platform, kullanıcıların ilgisini çekmeyi amaçlıyor. Bilindiği üzere kripto piyasasında son zamanlarda metaverse domain için birçok proje üretildi.

Zaman zaman farklı pazar trendlerini deneyimlemeye alışkınız. Ancak bazı uzmanlar bu sefer yaşananların bir trendden ziyade bir geçişin işareti olabileceğini bildiriyor. Blockchain teknolojisinin doğası gereği kripto para piyasası, sürekli gelişen ve kendi kendini yöneten merkezi olmayan bir yapıya sahiptir.

Bu nedenle uzun vadede pazarda yeniliklerin hangi yönde yer alacağını kestirmek zor. Mevcut piyasa eğiliminin meta veri deposu alanında yoğunlaştığını görüyoruz. Kullanıcı sahada işlem yapmak istiyor. NFT’ler de sektörde sunulan fırsatlar arasında yer alıyor. Geliştiriciler projelerini bu doğrultuda oluşturmakta ve kullanıcıları baştan çıkarmak istemektedirler.

GAFI coin projesi, metaverse alanında kullanıcılara NFT veya benzeri hizmetler sunacak platformlardan biridir. GAFI token, kullanıcıların burada işlem yapmasına izin veren GameFi adlı bir ekosistemde kullanılır. Bahsedilen ekosistemde blockchain tabanlı birçok oyun olduğu biliniyor.

GAFI parça projesi ilk çalışmalarına 2021 yılında başlıyor. Proje, bu tarihten önce teknik çalışmaların yapıldığı bir süreçten geçiyor gibi düşünülebilir. Elbette bundan önce bile ekibin işbirliği yapmak ve projenin entelektüel temelini atmak için bir araya gelmesi gerekirdi. Mevcut web kaynaklarından projenin geçmişi hakkında net bilgi bulmak mümkün değildir.

Ne yazık ki, projenin düzenli olarak hazırlanmış bir tanıtım belgesi bulunmamaktadır. Son yıllarda ortaya çıkan projelerin artık whitepaper hazırlama konusunda eskisi kadar titiz olmadığı düşünülebilir. Tabii ki, bu tüm projeler için geçerli olmayacak. Projenin ilk süreçleri hakkında internet kaynaklarından bilgi alıyoruz.

GAFI Platformu, oyun stüdyolarına, oyunculara, kripto tüccarlarına ve yatırımcılara hizmet veren bir platformdur. Oyun finansmanı için küresel bir merkez ve son durak olması amaçlanmıştır. GameFi, bir oyuncu topluluğuna ve en çok aranan kazan-kazan oyunlarının çoğuna ev sahipliği yapan Binance akıllı zincir (BSC) ve Polygon ağı (MATIC) üzerinde geliştirilmiş bir ekosistemdir.

GameFi’nin gelecek vaat eden blockchain oyun girişimlerinden biri olduğunu belirtmekte fayda var. Elbette bu durum birçok değişkene bağlı olarak yeniden yorumlanabilir. Aynı zamanda GAFI, oyunlar arası NFT ve oyun öğeleri ticareti için önde gelen pazarlardan biri olarak öne çıkıyor.

GAFI token projesi, Faraland ve Kaby Arena gibi gelişmekte olan projelerin geliştirildiği Icetea Labs tarafından destekleniyor. Bu ekosistem, birçok popüler oyun projesinde yer alan DAO Maker tarafından da öne çıkıyor. Muhtemelen bahsedilen ortaklıklar, GAFI ekosistemini hızla genişletmeye yardımcı olma etkisine sahip olacaktır.

GAFI token ekosisteminde çeşitli blockchain oyunları bulunmaktadır. Kullanıcılar istediklerini seçerek oyunu oynayabilirler. NFT ticareti veya oyun içi dijital varlık koleksiyonu gibi özellikler GameFi ekosisteminde ve birçok blok zinciri oyun platformunda mevcuttur. Oynarken kazanma mantığı burada da geçerli. Bu durum kullanıcının platformu dinamik hale getirmesine neden olmaktadır.

GameFi Projesi, oyun yatırımcıları ve geliştiricileri için bir merkez olmasının yanı sıra, play-to-play mekanikleriyle yeni nesil oyunlara erişimi kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir platformdur. GameFi, 5 temel kavram etrafında inşa edilmiştir. Bunlar Launchpad, Hızlandırıcı, Toplayıcı, Pazar Yeri ve Verim Loncalarıdır.

GameFi Launchpad, gelişmekte olan ve popüler oyunlar için bir merkez görevi görür, İlk Oyun Teklifleri (IGO’lar) ile para toplar ve oyuncuların token’larına veya oyun içi varlıklarına erken erişim sağlar. GameFi Accelerator, geliştiriciler için oyun içeriğini kolaylaştıran ve içerik uygulaması için şablonlar ve araçlar sağlayan bir araçtır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Marlin (POND) Nedir? Marlin (POND) Geleceği ve Yorum 2022

Ayrıca geliştiricilere ürünlerinin geliştirilmesini hızlandırmaları için destek sağlar. GAFI Agrregator, GameFi kullanıcılarının oyun içi varlıklarını takas etmek, oyun içi karlarını takip etmek ve net değerlerini takip etmek için kullanabilecekleri bir kontrol panelidir.

Akıllı sözleşmeler kullanarak oyun içi oyun içi varlıklar için bir pazar yeri görevi görür. Kullanıcıların NFT varlıklarını, token’larını vb. satmasına olanak tanır. oyunu ana platformdan ayrılmadan kazanmalarını sağlar. GameFi Yield Guilds, kullanıcıların farklı oyun kasalarına katılarak pasif gelir elde etmelerini sağlar.

GameFi (GAFI) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Andre Cronje
  • Yayınlanma Yılı: 2020
  • Blok Zinciri: Blockchain
  • Toplam Arzı: 14,965,600
  • Dolaşımdaki Arzı: 998,099
  • Piyasa Değeri: ₺ 182,359,638
  • En Düşük Fiyat: ₺ 6,401.23
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 172.81
  • Proje Amacı: Platformun amacı, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer iyi bilinen blok zincirlerinin ölçeklenebilirlik sorunlarını çözen merkezi olmayan bir geliştirme alanı, akıllı sözleşme yetenekleri ve merkezi olmayan iş çözümlerinin depolanmasını sağlamaktır.

GameFi (GAFI) Geleceği

GAFI Coin, tüm oyun platformlarını kazanmak için bir araya getiren, oyun öğelerini NFT ortamına beslemeyi kolaylaştıran ve artırılmış gerçeklik gibi teknolojilerin gelecekte blokajlarla kullanılmasının önünü açan özelliklere sahip, daha da fazla tercih edilen bir kripto para birimidir.

Gelişmekte olan oyun endüstrisinin blok zincirlerle büyüyeceğine ve gelişeceğine inanılıyor. GAFI Coin’in yanıtı, kripto para birimimizin hala yeni bir kripto para birimi olmasına rağmen oldukça iyi durumda olduğunu gösteriyor.

GAFI Coin’in geleceği, diğer kripto para birimlerine kıyasla en umut verici olanlardan biri olarak tanımlanıyor. Çünkü kripto para birimimiz oyun endüstrisini, fütüristik teknolojiyi ve metaverse evrenini kullanıcılara sunuyor.

Bu durum her türlü yatırımcı ve geliştiricinin projemize ilgi göstermesini sağlamakta, dolayısıyla pazar hacmi ve değeri her geçen gün artmaktadır. Toplam arzı hala Bitcoin’den daha az olan kripto para birimimiz, her aşamada istikrarlı bir ilerleme gösteriyor, bu nedenle başarısız olması pek mümkün değil.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

GameFi (GAFI) Yorum

GameFi kripto projesi, Faraland ve Kaby Arena gibi gelişmekte olan projeler için bir kuluçka merkezi olan Icetea Labs tarafından destekleniyor. Ayrıca, birçok yüksek profilli oyun projesi için fırlatma rampası olan DAO Maker’dan da güçlü bir desteğe sahiptir. Kripto uzmanlarına göre, her iki proje tarafından desteklenen GameFi, çok başarılı ve yatırım yapılabilir.

Endüstri liderleriyle işbirliği, GameFi ekosisteminin gelişimi için sağlam bir temel oluşturmada önemli bir adım olarak kabul edilir. Buna ek olarak, GameFi projesi bir kazan-kazan modeli üzerinde çalışır ve NFT oyun dünyasıyla ilgilenen blok zinciri oyuncuları, yatırımcılar ve aktif tüccarlar için bir platformdur. Bu nedenle GAFI coin gelecekte çok daha yüksek bir fiyata ulaşma potansiyeline sahip.

GameFi (GAFI) Nereden ve Nasıl Alınır?

GameFi (GAFI)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu