Gaz/Petrol Şirketleri ve Bitcoin Madenciliği - BTC MAGAZİN

Gaz/Petrol Şirketleri ve Bitcoin Madenciliği

  • Bitcoin madenciliği genellikle tartışmalı bir konu olarak görülmüştür.
  • Bunun nedeni büyük güç ve elektrik kullanımıdır, ancak Marty Bent petrol ve gaz sektöründeki atıkları azaltabileceğini söylediği bir çözümü kabul etmiştir.

15 Nisan’da bu haftanın başında yayınlanan bir blog yazısında Bent, geçen yıldan beri büyük Amerikan madencilik şirketi ile önde gelen kripto paraya baktığını ve kuleleri güçlendirmek için madencilik yağının bir yan ürünü olarak oluşan gaz kullandığını buldu.

Şirket, ilk küçük madencilik operasyonunu geçen yılın sonunda petrol sahasında bir nakliye konteyneri şeklinde kurdu. Bent, bunun petrol ve gaz üreticilerini bitcoin ağındaki madencilik alanındaki en büyük oyunculardan biri olmaya itmenin ilk adımı olduğunu söyledi.

Ayrıca şunları söyledi:

“Büyük Amerikan Madenciliği’nde yapmaya ve elde etmeye çalıştığımız şey, bu petrol ve gaz şirketlerinin ‘aha’ anına sahip olmaları ve buna yatırım yapmaları ve kendi alanlarında bir madencilik altyapısı inşa etmeleri gerektiğini fark etmeleri. Bu boşa giden gazlarıyla daha verimli olabilir… ve genel olarak uzun vadede, Bitcoin’e yardımcı olabilir, Bitcoin’i koruyabilir ve Bitcoin’i madencilik perspektifinden daha da dağıtabilir.”

Bitcoin madencisi birçok insan, birçok petrol ve gaz şirketinin mümkün olduğunca verimli ve karlı olmasını isteyeceği ucuz bir enerji kaynağı arıyor. Amerikan şirketi, atık ürün olarak imha edilecek hatta satılacak olan gazı kullanıyor.

“Doğru tasarlanırsa, Bitcoin madencileri ile dolu konteynerler, gazı satmak için bir boru hattına göndermekten çok daha üstün çalışma süresine sahiptir ve ortalama 5 kat daha kârlıdır.”

Bunun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu