Glassnode: Shanghai Güncelemesinin Ethereum (ETH) Fiyatı Üzerinde Çok Az Etkisi Olabilir

Ethereum’un (ETH) staking aktivasyonunun potansiyel tehlikeleri hakkındaki uyarılar oldukça abartılı olabilir. On-Chain bilgilere göre, net satış miktarı yalnızca küçük fiyat hareketlerine neden olabilir.

Shanghai sonrası satışın “en iyi tahmini” senaryosu, piyasada 170.000 ETH’nin (323 milyon $) piyasaya sürülebileceğini gösteriyor. Glassnode on-chain firması tarafından yapılan analize göre, bu likidite girişi kayda değer fiyat hareketlerine neden olamaz.

Glassnode uzmanları, yakın tarihli  Simulating Shanghai Sell-side: Investigating the Ethereum Unlock adlı raporunda, Ether’leri (ETH) proof of stake (PoS) sözleşmesine kilitleyen çeşitli mevduat sahiplerinin motivasyonunu ve ekonomik katalizörlerini araştırmaya çalıştı. Ayrıntılı bir analizde araştırmacılar, 2020’de likidite enjekte eden büyük staker’ların, doğrulayıcıların, solo stake’çilerin, “kıdemli staker’ların” ve diğer birçok Ethereum (ETH) yatırımcı grubunun davranışlarını simüle ettiler.

Sonuç olarak, üç senaryo ortaya çıktı. En “düşüş” durumu, yani Ethereum (ETH) üzerindeki maksimum satış baskısı, 1,54 milyon ETH’nin (2,93 milyar $) likit hale gelmesiyle ilişkilidir. Aynı zamanda, bu pek olası değil: 170.000 Ether (ETH) tahmini, karmaşık ekonomik tahminler sayesinde daha uygun görünüyor.

Bu analize göre, Shanghai yükseltmesinin geniş çapta beklendiği ve anlaşıldığı göz önüne alındığında, kilit açma olayı ETH piyasaları için günlük ticarete benzer bir ölçekte ve bu nedenle birçok kişinin tahmin ettiği kadar vahim olması pek olası değil. Bu nedenle, kripto topluluğu, Ethereum (ETH) fiyatının kısa vadeli dinamikleri hakkında çok fazla düşüş göstermemeli.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İsrail Bankası, Ethereum Blok Zincirini Kullanacak

Bu varsayımlara dayanarak, optimum senaryolar en kötü ihtimalle %8’lik bir fiyat düşüşüyle ​​sonuçlanabilir. Örneğin, FTX’in çöküşü ETH fiyatının %35’inden fazlasını silmişti.

Ethereum’un (ETH) Shanghai veya Shapella yükseltmesi birkaç saat içinde etkinleştirilecek şekilde ayarlandı. Bu, Proof of stake yolunda Ethereum (ETH) için en önemli güncellemedir. Muhtemel bir satışla ilgili birçok endişe olsa da, üst düzey analistler, Ethereum (ETH) staking esnekliğinin küçük ve orta ölçekli potansiyel yatırımcılar için güçlü bir risk faktörü olacağını vurguladılar.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu