GM, Bitcoin’e Yatırım Yapmakla İlgilenmiyor - BTC MAGAZİN

GM, Bitcoin’e Yatırım Yapmakla İlgilenmiyor

General Motors’un Bitcoin’e yatırım yapma planı yok, ancak CEO Mary Barra, otomobil üreticisinin, hizmetleri ve araçları için ödeme yapmak üzere kripto para birimini kabul edip etmeme konusunu tartarken müşteri talebini izleyeceğini söyledi.

CEO Mary Barra, Morgan Stanley analisti Adam Jonas’ın Çarşamba günü şirketin dördüncü çeyrek kazanç görüşmesi sırasında yaptığı bir soruya yanıt olarak “Bitcoin’e yatırım yapmak için herhangi bir planımız yok, bu yüzden durun.. Bu izleyeceğimiz ve değerlendireceğimiz bir şey. Gelecekte güçlü bir müşteri talebi varsa, bizi bunu yapmaktan alıkoyan hiçbir şey yok.” dedi.

Barra’nın yorumları, Tesla’nın bu haftanın başında yaptığı açıklamanın ardından geldi.
Tesla, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan başvuruda, nakit getirilerini daha da çeşitlendirmek ve maksimize etmekte daha fazla esneklik için Bitcoin satın aldığını ve gelecekte de Bitcoin ile ödeme almaya başlayabileceklerini söyledi.

GM, Tesla’nın aksine araçlarını doğrudan tüketicilere satmaz. Bir franchise bayi ağı kullanır. GM, yeni araçlar için kripto para birimini kabul edecek olursa, süreci bayileri ve onların paylaştığı sistemlerle çözmek zorunda kalacak.

Bitcoin ile ödeme alan ilk otomobil bayii

Milyarder iş adamı Tilman Fertitta Salı günü CNBC’ye verdiği demeçte, Post Oak Motor Cars adlı lüks otomobil bayisinin, yaklaşık üç yıl önce dijital para birimini kullanarak işlemleri kabul etmeye başladığından bu yana bitcoin kullanan alıcılara 17 araç sattığını söyledi.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Tesla’nın duyurusunu takiben Pazartesi günü yeni zirvelere yükseldi.

SEC raporunda Tesla, yatırımcıları bitcoin fiyatının dalgalanması konusunda uyardı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu