GoChain (GO) Nedir? GoChain (GO) Geleceği ve Yorum 2022

GoChain (GO) Nedir?

2017 yılında kurulan GoChain, Ethereum’dan 100 kat daha hızlı olmanın yanı sıra Bitcoin’den 10 kat daha merkezi olmayan ve 1000 kat daha az enerji tüketmeyi hedefleyen bir projedir.

GoChain’in “İtibar Kanıtı” modeline geçiş, tamamen güvenli ve dahili veya harici sorunlardan arınmış bir ağ sağlamak için tüm ağ katılımcılarının itibarını dikkate alır. GoChain Blockchain’de tüm katılımcılar iyi bir üne sahip olmalıdır ve sistemi finansal veya ticari olarak aldatmaya çalışmak ciddi sonuçlara yol açacaktır.

Temel olarak, GoChain, ağ katılımcılarının çoğu için otorite kanıtı modelini itibar kanıtına dönüştürerek geliştirilmiştir. Yetki Kanıtı hala mevcuttur, ancak yalnızca son derece yüksek itibara sahip ve ağa büyük değer katan düğümler için geçerlidir. Bu nedenle güvenlik artırılmıştır. Ayrıca, bu Blockchain, Ethereum ile uyumlu olacak şekilde yapılmıştır, bu, Ethereum’a dayalı mevcut zincirlerin GoChain’e kolayca taşınabileceği anlamına gelir.

GoChain, konsensüs mekanizması olarak iş kanıtı kullanarak blok zincirlerinin merkezileştirilmesi, ölçeklenebilirliği ve güç tüketimi sorunlarını çözmeyi amaçlamaktadır. Proof of Work Blokzincirler için iyi bir algoritma olsa da devrimi başlatarak amacına hizmet ediyor ama yeterli değil.

Şimdi daha hızlı, daha ölçeklenebilir, daha az odaklanmış ve daha az enerji gerektiren bir şeye geçme zamanı. Bu tam olarak GoChain’in sunduğu şeydir. Ayrıca, daha istikrarlı ve kullanışlı bir şey yaratmak için Ethereum akıllı sözleşmelerinin ötesine geçiyor. Akıllı sözleşmeyi desteklediği için Ethereum en çok kullanılan Blockchain protokollerinden biri haline geldi.

Akıllı sözleşmeler birçok farklı endüstride ve kullanım durumlarında gerekli olduğundan, GoChain mevcut akıllı sözleşmeleri daha kolay kullanım ve hataya dayanıklı hale getirmek için geliştirmek istiyor. Çünkü Ethereum günümüzde en iyi akıllı sözleşme ağı olmasına rağmen ne yazık ki mükemmel değil.

Ölçeklenebilirlik, son zamanlarda Blockchain topluluğu tarafından tartışılan, araştırılan ve yatırım yapılan en büyük konulardan biridir. En azından gelecekte büyük bir anlaşma potansiyeli açıktır.

Özetle, ölçeklenebilirlik, veri ağının aşırı büyümesini önlemek için zincir üzerinde gerçekleştirilebilecek işlem sayısına sınırlamalar getirilmesidir. Veritabanı çok hızlı büyürse, düğümler ona yetişmek için mücadele edecek ve bu da sistemde yavaşlamalara ve olası darboğazlara neden olacaktır. Cyptokitties örneğinde bu tür sorunları gördük. Kullanıcı sayısındaki artışla birlikte Ethereum Blockchain bir yavaşlama yaşamış ve ekosistem zarar görmüştür.

Bu noktada GoChain ekibi, 10 kat daha merkezi olmayan, 100 kat daha fazla işlem ve 1000 kat daha az enerji kullanılan bir Blockchain oluşturarak bu sorunları çözmeyi planlıyor. Aslında, ağ şu anda saniyede 1.300 işlem gerçekleştiriyor, bu nedenle oldukça etkileyici olan üç hedeften birine ulaşıldı. İtibar, herhangi bir ticari ilişkide son derece önemlidir.

Bir kişi veya kuruluş hakkında konuşurken doğru bir ifade olarak kabul edilebilir. Bir kişi veya işletme dürüst olmayan veya etik olmayan bir şekilde hareket etmeye başladığında, genellikle satışların düştüğünü, müşterilerin başka yerlere gittiğini ve işlerinin genellikle yavaşladığını görürler. Başarılı bir iş yaratmak güven oluşturmaya bağlıdır. Ve bu, GoChain için itibar kanıtı sisteminin temelidir.

GoChain’deki temel PoR’ye ek olarak, bu model aynı zamanda ağdaki düğümlerin “yetki mutabakatının kanıtı” olarak işlev gören yetkili düğümler olarak oylanmasına izin verir. Bu hibrit modeli kullanarak, yalnızca yetkili düğümün blokları imzalamasına ve doğrulamasına izin verilir.

Şirket (bizim durumumuzda Blockchain ekosistemi) bir PoR ağında birbirlerinin kimliğini doğrulamak zorundadır. Risk sınırlıdır ve yetki düğümleri en güvenilir ve saygın kişiler tarafından seçilecektir, bu nedenle endişelenmenize gerek yok. İnsanlar bu verilerle kime güvendiklerini tam olarak bilecek.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   eCash (XEC) Nedir? eCash (XEC) Geleceği ve Yorum 2022

GoChain ağındaki yetkili imzacılar, blokları ağdaki diğer düğümlere dağıtmadan önce oluşturan, imzalayan ve doğrulayan kişiler olacaktır. Bu, iş kanıtı sistemindeki madencilere biraz benzer, ancak rekabet veya madencilik ücretleri yoktur.

GoChain Blockchain, zincirdeki yetkili imzalayanların bir listesi ile oluşturulmuştur. Yalnızca yetkili düğümler blokları imzalama yeteneğine sahiptir ve her blok, yetkili imzalayanlar listesinde hangi düğümün bulunduğunu doğrulamasını sağlamak için bir doğrulama sürecinden geçer. Bu imza algoritması, İş Kanıtı algoritmasına benzer ancak farklı bir başlık kümesine sahiptir.

Tüm bu işlemleri ve veri akışlarını anlattık ama nasıl finanse ediliyor, iş nasıl karşılanıyor? GoChain ağında madencilik ücreti bulunmazken, yetkili düğümler imzaladıkları her blok için 1 GO token ödülü ile çalışır. Bu oran, toplam token’ların yüzde 5’i dağıtılana kadar yürürlükte kalacaktır. Bundan sonra, ödül 50.000.000 token dağıtılana kadar zamanla azalacaktır.

GoChain (GO) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Henry Ines
  • Yayınlanma Yılı: 2017
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 1.190.000.000
  • Dolaşımdaki Arzı: 1,190,911,882
  • Piyasa Değeri: ₺ 184,448,792
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.1282
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1.08
  • Proje Amacı: Mevcut Ethereum cüzdanları, akıllı sözleşmeler ve diğer araçlarla tamamen uyumlu olduğu söylenen GoChain, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamaları ağ üzerinde Bitcoin veya Ethereum’dan daha enerji verimli bir şekilde dağıtmalarını sağlamayı amaçlıyor.

GoChain (GO) Geleceği

Öncelikle şimdiden birçok kilometre taşını aşmış ve global borsada yayınlanmış olan coinin geleceği için ürünler, yaratıcı ürünler dışında geliştirme ve güncellemeler konusunda ilerleme hedeflerine ihtiyaç var. Defi, Stake gibi Nft pazarları gibi giderek daha popüler hale gelen trende ayak uydurmak için, bugün bulunduğumuz yere geldiğimizde Go coin’in vadeli işlemler staking gibi hizmetler sunmasının olumlu etkileri olabilir.

Öte yandan, grubun vizyonu olarak Go’nun geleceği adına, toplumumuzu ve yaşam alanlarımızı iyileştirmek için teknolojinin etkin uygulanmasına inanıyoruz. Çeşitli kuruluşlarla ortaklıklar kuran ve partner ağını genişletmek isteyen Go coin, sosyal ağlarda oldukça aktif ve orta düzeyde bir hesaba sahip.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

GoChain (GO) Yorum

Mevcut Blockchain devriminde, kripto para birimi ve merkezi olmayan sistemlerde bu tür girişimlere giderek daha fazla ihtiyacımız var. Kripto para birimleri yavaş yavaş değerlerini kanıtlıyor, artık kimsenin bilmediği, hakkında konuşmadığı veya yasa dışı olduğu bir kara para aklama yöntemi değildir.

Artık paranın mal alabileceği bir konumdalar. Para biriminin nasıl olağanüstü bir devrim geçirdiğine ilk elden tanık oluyoruz ve bu durumun yakın zamanda durmayacağı da aşikar. Giderek daha fazla kuruluş kripto para birimlerini ödeme aracı olarak kullanacak.

Birçok işletme kriptoyu kasalarına koyacak ve yakında kriptonun kamu alanında nasıl normalleştiğini göreceğiz. Bu noktada bu tür yükleri kaldırabilecek sistemler geliştirmek firmalara ve projelere düşüyor. GoChain gibi birçok proje, gelecekteki para dünyasına bir sıçrama tahtası olarak görünüyor. Ve bu projelerin uzun bir süre kesintiye uğramayacağını söyleyebiliriz.

GoChain (GO) Nereden ve Nasıl Alınır?

GoChain (GO)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu