Goldman Sachs, Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimlerini Sınıflandıracak

Bankacılık devi Goldman Sachs, Bitcoin (BTC), XRP, Shiba Inu (SHIB), Solana (SOL) ve yüzlerce kripto para birimi için bir kripto para birimi sınıflandırma sistemi tanıtmaya hazırlanıyor.

Datonomy olarak adlandırılan yeni hizmet, kripto para istihbarat firması Coin Metrics ve finans şirketi MSCI ile ortaklaşa geliştirildi. Kurumsal yatırımcıların karmaşık ve dinamik bir sektörde gezinmesini kolaylaştıracak küresel kripto para ekosistemi için kapsamlı bir çerçeve olmayı hedefliyor.

Bankanın Marquee platformu için müşteri stratejisi başkanı Anne Marie Darling, kripto para birimi endüstrisinin son birkaç yılda önemli ölçüde genişlediğini belirtti. Yeni veri hizmetinin müşterilerin riski yönetmesini kolaylaştıracağını da sözlerine ekledi.

Dijital varlıkları daha iyi kavrayabilmek için kurumsal yatırımcılar bunları çeşitli sınıflar ve sektörler içinde görebilecekler. Çeşitli kripto para birimleri, metaverse tokenları, blok zinciri araçları, merkezi olmayan finans (DEFİ) tokenları, özel tokenlar, uygulama yardımcı programları, değer aktarım tokenları, iş hizmetleri ve diğer yardımcı programlara bölünmüştür.

Goldman Sachs, ciddi bir piyasa düzeltmesine rağmen bu yıl kriptoya ilgisini daha da derinleştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance CEO'su Borsanın Neden Tron Tabanlı USDT'nin Yüzde 70'ine Sahip Olduğunu Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu