Goldman Sachs Kripto Para Ticaret Ekibi Oluşturdu - BTC MAGAZİN

Goldman Sachs Kripto Para Ticaret Ekibi Oluşturdu

CNBC‘nin haberine göre, ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs, personeline kendi kripto para birimi ticaret ekibini başlattığını bildirdi.

Goldman’ın ortağı Rajesh Venkataramani tarafından kaleme alınan not, ekibin Goldman’ın küresel para birimleri ve gelişmekte olan piyasalar (GCEM) biriminin bir parçası olacağını iddia ediyor:

Müşterilerimiz için kripto para birimi riskini yönetmek için merkezi masamız olacak olan firmanın kripto para birimi ticaret ekibinin oluşumunu duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. Kripto ticaret ekibi, Mathew McDermott liderliğindeki firmanın Dijital Varlıklar çabası kapsamında bana rapor veren Global Para Birimleri ve Gelişen Piyasalar’ın (GCEM) bir parçası olacak.

Goldman, yatırımcılarına kripto piyasası verilerine ve haberlerine erişim sağlamak için bu Perşembe günü bir Dijital Varlıklar panosu başlattı.

Venkataramani, yeni kurulan ekibin halihazırda Bitcoin destekli devredilemez vadeli sözleşmeler ve CME Group’un Bitcoin vadeli işlemlerini gerçekleştirdiğini söylüyor. 

Goldman nota göre, kripto piyasasındaki varlığını genişletmeye devam etmeyi planlıyor:

İleriye baktığımızda, piyasadaki varlığımızı ölçülü bir şekilde de olsa genişletmeye devam ederken, tekliflerimizi genişletmemize yardımcı olacak yeni likidite sağlayıcılarını seçerek işe alıyoruz.

Banka, Mart ayında orijinal olarak rafa kaldırılmış kripto alım satım masasını yeniden başlatmak üzere harekete geçti ve kripto saklama ve borsa yatırım fonunu keşfederek Bitcoin’e daha büyük gireceğinin sinyalini verdi.

Geçtiğimiz ay Goldman Sachs CEO’su David Solomon, düzenlemeler söz konusu olduğunda kripto para birimi alanında büyük bir evrim beklediğini söyledi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu