Google ile Coinbase Ortaklık Duyurdu

Teknoloji devi Google, Salı günü çeşitli uygulamalar için kripto borsası Coinbase ile ortak olma planlarını duyurdu. Önümüzdeki yılın başlarından itibaren, bazı Google Cloud kullanıcıları hizmetler için kripto para birimleriyle ödeme yapabilecek. Ayrı bir ortaklıkta Coinbase, operasyonları için Google Cloud’a geçecek.

Coinbase, blok zinciri verilerini uygun ölçekte işlemek için Google Cloud’un bilgi işlem platformunu kullanacak ve Google’ın birinci sınıf fiber optik ağını kullanarak kripto hizmetlerinin küresel erişimine daha fazla güç katacak. Şirket ayrıca küresel veri platformunu Google Cloud’un güvenli altyapısı üzerine kuracak ve veri ve analiz teknolojilerini kullanarak Coinbase müşterilerine makine öğrenimi odaklı kripto bilgileri sağlayacak.

İş ortaklığının bir parçası olarak Google Cloud, Web3 ekosistemindekilerden başlayarak belirli müşterilerin belirli kripto para birimleri aracılığıyla bulut hizmetleri için ödeme yapmasına izin verecek şekilde konumlandırılmıştır. Tüccarların küresel olarak kripto para ödemelerini merkezi olmayan bir şekilde kabul etmelerini sağlayan Coinbase Commerce tarafından desteklenen yeni ödeme deneyimi, Google Cloud hizmetleri için ödeme seçeneklerini artırarak Google Cloud’un müşterilerine ve iş ortaklarına fayda sağlayacak. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Araştırma, Yatırımcılar Arasında Bitcoin ve Kriptoya Güvenin Arttığını Gösteriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu