Grayscale Rekor Yatırım Aldı - BTC MAGAZİN

Grayscale Rekor Yatırım Aldı

  • Bitcoin Trust’ın arkasındaki şirket olan Grayscale, bir haftada 217 milyon dolardan fazla para topladı.

Bitcoin Trust’ın arkasındaki yatırım şirketi Grayscale, bir haftada 217 milyon dolar topladı. Bu, şirketin bugüne kadarki en büyük bağış toplama haftasıydı ve hızla artan kurumsal talebi işaret ediyordu.

Grayscale CEO’su Barry Silbert şunları söyledi:

“Grayscale’in şimdiye kadarki en büyük bağış toplama haftamıza sahip olduğunu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz… Grayscale fonlarına 217 milyon dolar yatırım yapıldı. Sanırım reklamı beğendiniz!”

Rekor bağış toplama haftası, Grayscale yeni bir ticari TV reklam kampanyası başlattıktan sonra geldi.

Kurumlar Bitcoin’e Dikkat Ediyor

Çeşitli ölçütler, kurumlardan Bitcoin‘e sermaye girişinin sürekli arttığını gösteriyor.

Grayscale Bitcoin Trust’ın yönetimi altındaki varlıklar (AUM) 3,55 milyar dolarda geziniyor. Şirket, 2020’nin ilk yarısında, esas olarak kurumların etkisiyle 1,4 milyar dolarlık giriş kaydetti.

15 Temmuz’da Grayscale şunları söyledi:

“Varlık artışı, bu çeyrekte önemli ölçüde arttı ve 2020’nin ilk çeyreğine kıyasla %80 daha fazla sermaye artırıldı ve ürün ailemize 905,8 milyon dolar yatırıldı. Grayscale ürünlerine yönelik çeyrek bazda rekor talep, hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılardan dijital varlıklara yönelik artan talebi yansıtıyor.”

Bu haftanın başlarında, bir milyar dolarlık halka açık şirket MicroSolutions, firmanın birincil hazine varlığı olarak 250 milyon dolardan fazla Bitcoin satın aldı. Bundan önce Grayscale, 170 milyon dolar değerinde 14.422 BTC satın aldı.

Kurumlar arasında büyük ölçekli toplu Bitcoin alımları artıyor ve kurumsal ürünlere olan talep de artıyor.

Bitcoin pazarına giren kurumların artan sermayesi, daha geniş finans endüstrisinin BTC‘yi bir değer deposu olarak görmeye başladığını gösteriyor.

Altınla İlişki, Değer Anlatımının Depolanmasını Daha da Artırıyor

Kripto para piyasası veri sağlayıcısı Skew’e göre, Bitcoin ile altın arasındaki korelasyon tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıyor. Şirket şunları söyledi:

“Bitcoin/Altın 1 mth korelasyonu, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşarak, bu zamanlarında BTC’nin değer deposu anlatısına ivme kazandırdı.”

Bitcoin ile altın arasındaki korelasyon, özellikle Berkshire Hathaway’den Warren Buffett gibi önde gelen yatırımcıların altına maruz kaldıkları bir dönemde daha belirginleşmektedir.

15 Ağustos’ta Buffett ve Berkshire Hathaway, Goldman Sachs da dahil olmak üzere büyük bankaların hisselerini düşürdü ve bir altın madenciliği şirketi Barrick Gold’u satın aldı.

Yatırımcılar ve stratejistler, Buffett’in altın piyasasına girişinin sonunda Bitcoin’i katalize edebileceğini söylüyor. VanEck’te direktör olan Gabor Gurbacs şunları söyledi:

“Warren Buffett asla altına yatırım yapmayacağını söyledi. Altın madencilerine yatırım yaptı çünkü mantıklıydı. Warren ayrıca Bitcoin’e asla yatırım yapmayacağını da söyledi. Warren’ın Bitcoin konusunda fikrini değiştireceği günü bekliyorum.”

Bitcoin ve altın korelasyonunun birleşmesi, kurumlardan artan sermaye girişi ve artan altın talebi, görünüşe göre Bitcoin’i kurumlar için daha çekici hale getiriyor.

Yasal Uyarı: Burada ifade edilen görüş, yatırım tavsiyesi değildir ve yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Btcmagazin'in fikrini mutlaka yansıtmıyor. Her yatırım ve tüm alım satım işlemleri risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayı yatırmanızı önermiyoruz.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu