Grayscale, Spot Bitcoin ETF Başvurusunu Reddeden SEC’e Dava Açtı

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, SEC’in Spot Bitcoin ETF başvurusunu reddetme kararı nedeniyle hayal kırıklığına uğradığını, ancak, reddedilmenin sonuçlarıyla yüzleşmeye hazır olduklarını söyledi.

Grayscale’in SEC’e Karşı Hukuki Savaşı

Başvuruyu reddetme kararının Çarşamba günü verilmesinden kısa bir süre sonra Grayscale, SEC’i mahkemeye taşıdı. Grayscale’i temsil eden avukatlar, District of Columbia Circuit’de SEC’in başvuruyu reddetme kararına itiraz eden bir dilekçe verdi.

Perşembe günü CNBC’ye konuşan CEO Sonnenshein:

“Elbette SEC’in kararına katılmıyoruz, bu karara varan son birkaç ay boyunca argümanları ortaya koyduk” dedi.

Sonnenshein ayrıca düzenleyici kurumun spot Bitcoin ETF’lerini tanımayarak keyfi davrandığını söyledi. Benzer konuları aynı şekilde ele almaları gerektiğini belirtti.

“SEC, spot Bitcoin ETF’lerini reddetmeye devam ederken Bitcoin vadeli işlemlerine dayalı ETF’leri onaylamaya devam ederek keyfi ve kaprisli davranıyor. Düzenleyicilerin yönetim şekline baktığınızda, benzer sorunları aynı şekilde ele almak zorundalar.”

Sonnenshein

Karar açıklandıktan sonra yaptığı açıklamada Grayscale, yatırımcıları ve Bitcoin yatırım araçlarının adil düzenleyici muamelesini savunmaya devam edeceğini söyledi.

‘Grayscale Bitcoin ETF’ye Karşı Ayrımcılık’

Grayscale CEO’su, SEC’in firmasına karşı ayrımcılık yaptığını savundu. Bu, SEC adına inanılmaz derecede kaçırılmış bir fırsat, diye ekledi:

“Bu durumda, bir ürünü çerçeveye daha da sokmaya çalışan Grayscale gibi ihraççılara karşı ayrımcılık yapıyorlar.”

Düzenleyici çevreyi getirme ve yatırımcılara açıklama yapma şansı olarak nitelendirerek, bunun kaçırılmış bir fırsat olduğunu söyledi.

Sonnenshein, birçok yatırımcının son satışlara rağmen Bitcoin‘e yatırım yapmaya devam ettiğini söyledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Madenciliğinin Önemli Noktası Kazakistan'da 106 Tesis Kapatıldı

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu