Güney Kore, Terra’ya Soruşturma Başlattı

Bu günlerde kripto dünyasında haber manşetlerinden çıkmayan Terra, bugün de Güney Koreli yetkililerden bir darbe aldı.

Bilindiği gibi, ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ve Finansal Denetleme Hizmeti (FSS), UST stabilcoin’inin çıkarılması ve token ekosistemi Luna’nın daha da çökmesi nedeniyle Terra’nın çöküşüyle ​​ilgili soruşturmalarına başladı.

Soruşturma, bugün yaşananların nedenlerinin belirlenmesi ve gelecekte benzer şoklara karşı yatırımcıların korunmasının güçlendirilmesi amacıyla başlatıldı.

Kaynağa göre, 200.000’den fazla Güney Koreli yatırımcı zarar gördü ve bazıları devasa meblağlar kaybetti. Yaklaşık 2 milyon dolar kaybeden ve ardından muhtemelen ne olduğuna dair cevaplar aramak için Terra’nın kurucusu ve CEO’su Do Kwon’un evini basan adamın durumunu düşünün.

Şu anda bilindiği üzere yetkili makamlar, Güney Kore kripto borsalarının operatörlerinden işlem hacimleri, UST ve LUNA ile doğrudan ilgili işlemlerin geçmişi ve bunların toplam sahiplerinin sayısı hakkında bilgi talep etti.

Ayrıca, mali düzenleyiciler, yukarıda belirtilen kuruluşlardan, yatırımcıların fonlarını korumak için alınan (veya alınmayan) karşı önlemler hakkında rapor vermelerini ve ayrıca ne olduğuna ilişkin değerlendirmelerini sağlamalarını istedi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Cardano (ADA) İlk Kez Japon Borsasında Listelenecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu