Güney Kore’nin Önde Gelen Kripto Borsalarında Ripple (XRP) Ticaret Hacmi Artıyor – İşte Nedeni

CoinMarketCap verilerine göre, XRP, özellikle Bithumb, Upbit ve Korbit gibi Güney Kore kripto borsalarında işlem hacminde bir artış yaşıyor.

Bithumb borsasında, XRP/KRW işlem çifti tüm hacmin %14.76’sını oluşturarak 20.891.694 dolarlık işlem hacmiyle Bitcoin (BTC)den sonra en çok işlem gören varlık olarak yer alıyor. Bithumb, Güney Kore’nin en büyük kripto borsalarından biridir ve günlük işlem hacmi 205 milyon dolardır.

Aynı durum, Güney Koreli bir borsa olan ve kripto sektöründeki en eski ve en büyüklerden biri olan Korbit’te de görülüyor. XRP, Bitcoin’den sonra en çok işlem gören varlık olarak ikinci sırada yer almakta ve XRP/KRW çifti tüm hacmin %19.96’sını oluşturmakta. Ayrıca, XRP, üçüncü sırada yer alan Ethereum‘u geride bıraktı.

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Upbit’te ise XRP, Bitcoin ve Mask Network’ün ardından üçüncü sırada en çok işlem gören varlıklardan biri olarak yer alıyor.

Bu durum, XRP fiyatı hala oldukça istikrarlı seyretmesine rağmen önemli bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. Son 24 saatte sadece %1.49 artan XRP fiyatı 0.48 dolara ulaştı.

İşlem hacmindeki artış genellikle fiyat oynaklığıyla birlikte gelir, çünkü traderlar kar elde etmek için büyük miktarlarda alım satım yaparlar. Bununla birlikte, XRP fiyatı genel olarak kripto piyasasındaki genel yükselişe paralel olarak hafifçe arttı. Bu durum, XRP işlemlerinin Güney Koreli traderlar arasında artık yaygınlaşmaya başladığını gösteriyor olabilir.

Aynı zamanda, Ali adlı kripto analistinin geçtiğimiz hafta sonu belirttiği gibi, balinaların XRP için iyimserlikleri çok açık çünkü bu grup, son üç haftada neredeyse 22.9 milyon dolara 52 milyon XRP satın aldı.

Ripple-SEC davasıyla ilgili beklentiler, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse‘un davayla ilgili olarak “haftalar” yerine “aylar” süreceği yönündeki cesur tahminini yapmasıyla doruk noktasına ulaştı. Bu durum, uzun süredir kamuoyunun gündeminde olan hukuki mücadelenin yakında sona erebileceğine işaret edebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Jed McCaleb, 152 Milyon XRP'yi Nakde Çevirdi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu