Haftanın Dikkat Çeken Web3 Coinleri (18 – 24 Temmuz)

Web3, blok zinciri üzerine kurulmuş merkeziyetsiz internettir. Birkaç dev şirketin çevrimiçi etkileşim ve verilerimizi kontrol ettiği statükoya karşı geliştirilen Web3 altyapısı, kontrolü merkeziyetten uzaklaştırarak tekrardan dağıtılması gerektiğini düşünür. Web3, Web2’deki aracılara olan bağımlılığı azaltmayı, kullanıcılara tam kontrolü sağlamayı, blok zinciri üzerine inşa edilmiş internet altyapısı ile büyük bir revizyonu sunmaktadır. Kullanıcılar tarafından oluşturulan içerik ve veriler için artık merkezi bekçilere gerek yoktur, herkes kendi verisinin mutlak sahibidir. Bu içerikte haftanın dikkat çeken Web3 coinleri listesinden bahsedeceğiz.

Numbers Protocol (NUM)

Haftanın Dikkat Çeken Web3 Coinleri (18 - 24 Temmuz) 2
Numbers Protocol (NUM)

Numbers Protocol, Web3 için merkeziyetsiz bir fotoğraf ağıdır. Merkeziyetsiz bir fotoğraf ağı oluşturarak dijital içerik alanına özgünlük ve özgürlük getirmeyi amaçlayan Numbers Protocol, görsellerin ve videoların ticaretini yapabilir, telif haklarını blok zincirine kaydedebilir ve başkasına hediye edebilir. NUM token sahipleri de daha fazla $NUM kazanmak için likidite çiftçiliğine katılabilirler. Dijital medyada değer, topluluk ve güven oluşturmak için merkeziyetsiz bir fotoğraf ağı geliştiren Numbers Protocol, dijital görsel medyaya ait her şeyi varlık sınıfına sokmuştur. $0,0521 fiyatındaki NUM token son 7 günde %1,3 değer kazanmıştır.

Ethereum Push Notification Service – EPNS (PUSH)

Haftanın Dikkat Çeken Web3 Coinleri (18 - 24 Temmuz) 3
Ethereum Push Notification Service – EPNS (PUSH)

Ethereum Push Notification Service, Web3 için geliştirilmiş, zincir dışı ve içi bildirimlerin kullanıcılara anlık olarak iletilmesini sağlayan bir protokoldür. EPNS kısaltmasını da kullanan proje, kullanıcılar ile Web3 dApp’leri arasındaki iletişimi kolaylaştırarak kullanıcılar için daha etkin bir iletişim kanalı oluşturmuştur. Tüketici uygulamaları için abonelik sona erme bildirimlerine, NFT’ler için teklifler, fiyatlandırma ve satışlarla alakalı bildirimlere, DeFi için yaklaşan likidasyon bildirimlerine sahip olan proje, birçok girişim fonundan yatırım almayı başarmıştır. Uygulama yaygın kullanılan tüm işletim sistemlerinde çalışır ve kullanmak için kullanıcı cüzdanına bağlamak yeterlidir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Önemli DeFi Tokenları (18 - 24 Nisan)

Geçtiğimiz ayda %24,3 değer kazanan PUSH token şu anda $0,398 fiyatındadır.

Stratos (STOS)

Haftanın Dikkat Çeken Web3 Coinleri (18 - 24 Temmuz) 4
Stratos (STOS)

Stratos, şirketlerin Web3 ekosistemine dahil olmasına yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiş bir protokoldür. Temel olarak veritabanı, ölçeklenebilir depolama ve hesaplama ağları sağlayan bir merkeziyetsiz veri mimarisinden oluşan proje, şirketlere bu özelliklerden faydalanma imkanı sunar. Web3’e geçişte güçlü veri işleme ciddi önem taşıyan bir konudur. Stratos, yeni jenerasyon web için gereken veritabanı mimarisini ve veri depolamasını sağlamaktadır. Son 30 günde %50,6 gibi ciddi bir değer artışı yaşayan STOS token şu anda $0,239’dan işlem görmektedir.

Modefi (MOD)

Haftanın Dikkat Çeken Web3 Coinleri (18 - 24 Temmuz) 5
Modefi (MOD)

Modefi, eczane endüstrisi için bağımsız doğrulama, yüksek düzeyde veri bütünlüğü, güvenlik ve esnek veri sahipliği sağlayan bir tedarik zinciri platformudur. Ethereum ağını kullanan platform, şirketlerin IoT ve blok zinciri teknolojilerini kullanarak yasal düzenlemelere uyumluluğunu kanıtlamalarını sağlar. Projenin roadmap’i güçlü kilometre taşlarıyla doludur ve geliştiriciler planlı bir şekilde çalışmaya devam etmektedir. Son bir ayda %32,5 değer kazanmayı başaran MOD token şu anda $0,304 fiyatındadır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu