Haftanın En İyi IoT Tokenları (18 – 24 Temmuz)

IoT, tam anlamıyla tüm hayata yayılmamış olmasına rağmen şu anda bile dünya çapında internete bağlı olan ve tümü veri toplayan ve paylaşan milyarlarca fiziksel cihazı ifade eden teknolojidir. Kablosuz ağların her yerde bulunması ve çiplerin çok ucuzlaması sayesinde her cihazı IoT’un bir parçası haline getirmek mümkün oluyor. Birbirinden farklı amaçlarla üretilip kullanılan nesneleri birbirine bağlamak ve onlara sensör eklemek, normalde akıllı olmayacak cihazlara insan müdahalesi olmadan gerçek zamanlı verileri iletmelerini sağlayan bir dijital zeka düzeyi ekler. Nesnelerin interneti, fiziksel ve dijital evrenleri birleştirerek dünyayı daha duyarlı ve akıllı hale getirmiştir.

Bu içerikte haftanın en iyi IoT tokenları listesini inceleyeceğiz.

Cortex (CTXC)

Haftanın En İyi IoT Tokenları (18 - 24 Temmuz) 2
Cortex (CTXC)

Merkeziyetsiz uygulamaları ve akıllı sözleşmeleri desteklemek için makine öğrenimini kullanan ve geliştiren bir proje olan Cortex, aynı zamanda yapay zekaya da odaklanmıştır. AI geliştiricilerinin ve araştırmacılarının AI teknolojisini paylaşmaya teşvik edildiği açık kaynaklı bir ekosisteme sahip olan proje, bu sayede geniş bir açık kütüphaneye sahip olmuştur. Geliştiriciler yapay zeka ile geliştirilmiş akıllı sözleşme ve dApp’leri güçlendirmek için Cortex’in depolama katmanında Solidity dilini ve hazır AI modellerini kullanabilirler. $0,142 fiyatındaki CTXC token son 30 günde %30,1 değer kazanmıştır.

Streamr XDATA (XDATA)

Haftanın En İyi IoT Tokenları (18 - 24 Temmuz) 3
Streamr XDATA (XDATA)

Streamr XDATA, sorunsuz veri alışverişini kolaylaştırmaya ve verilerden para kazanmaya odaklanmaktadır. Veri transferi sürecini hızlandırmak için akıllı sözleşmelerden yardım alan Streamr, gerçek zamanlı veriler için Ethereum’un P2P ağını kullanır. Streamr Stack, Streamr’ı optimize etmek için tasarlanmış, hiyerarşik olarak organize edilmiş bir teknolojiler koleksiyonudur. Streamr ağında kesintisiz veri iletimini destekleyen ve beş bloktan oluşan kompleks vardır. Veri pazarı, Streamr editörü, akıllı sözleşmeler, Streamr motoru ve Streamr ağı bu beş bloktur. Veri akışları için merkezden proje için geliştirilen programlama aracına ve ağın bilgi pazarındaki katılımcılar arasındaki ilişkileri optimize eden akıllı sözleşmelere kadar detayları olan güçlü bir projedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Mayıs Ayında Takip Edilmesi Gereken IoT Projeleri

Son bir ayda %33,3 değer kazanan XDATA token şu anda $0,0342 fiyatındadır.

Waltonchain (WTC)

Haftanın En İyi IoT Tokenları (18 - 24 Temmuz) 4
Waltonchain (WTC)

Waltonchain, kurumsal müşteriler için gelişmiş tedarik zinciri yönetimi seçenekleri sunan bir sağlayıcıdır. Bu işlevi gerçekleştirmek için birçok son teknolojiyi birleştiren Waltonchain, RFID, IoT ve blok zinciri teknolojilerini birbirine sorunsuz şekilde entegre etmiştir. Radyo frekansı tanımlama teknolojisinin mucidi Charlie Walton’dan esinlenerek oluşturulan proje, bu protokollerin tedarik zinciri hizmetleri endüstrisinde küresel bir lider olarak faaliyet göstermesini amaçlamaktadır. IoT ile tedarik zinciri sektörü başlı başına değiştirilebilir. Son bir ayda %33,7 yükselen WTC token şu anda $0,229’dan işlem görmektedir.

VIDT Datalink (VIDT)

Haftanın En İyi IoT Tokenları (18 - 24 Temmuz) 5
VIDT Datalink (VIDT)

VIDT Datalink, platformda dijital veri, dosya ve sanat yaratan kullanıcılardan oluşan bir ekosistemdir. Verilerin ve belgelerin oluşturulması, VIDT’in sunduğu donanım aygıtları ve hizmetler kullanılarak sağlanmaktadır. Yayıncılar, VIDT API’ına bağlanan herhangi bir bulut hizmetini çalıştırabilir. API, bu veri bütünlüğü platformunu kullanmanın en uygun maliyetli, verimli ve basit yolunu sağlar. Tüm büyük programlama dilleriyle uygun olan API’lar, herhangi bir iş yazılımı platformuna kolayca bağlanabilir. VIDT akıllı sözleşmeleri sayesinde her dosya yayıncıyı tanımlayabilir ve dosyanın şifreli parmak izi blok zincirine kaydedilebilir. VIDT NFT’leri, akıllı sözleşmeler yardımıyla oluşturulur.

Geçtiğimiz 30 günde %96,1 değer artırma başarısını gösteren VIDT token şu anda $0,324 fiyatındadır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu