Haftanın İlgi Gören Metaverse Tokenları (4 – 10 Temmuz)

Sanal ve dijital çağın bir sonraki evrimini tanımlamak için Web3 kullanılır ve Web3’ün en revaçta konularından biri metaverse’tür. Genellikle artırılmış ve sanal gerçeklik ile bağdaştırılan, katılarak içinde yaşayabileceğimiz alan veya dünyalara metaverse ismi verilir. Çevrimiçi oyunlar, sosyal medya, kripto paralar ve diğer etkileşim yöntemleri metaverse’lerde yaygın olarak kullanılır. Aslında dijital ikinci yaşamı temsil eden metaverse uygulamaları çoğunlukla pc ile erişilebilirken mobil cihazlar ve VR headset’ler de kullanılabilir. Metaverse deneyimlerinde oyuncuların avatarları vardır ve kendilerinin özelleştirilebilir dijital temsilini kullanarak diğer oyuncularla etkileşim kurarlar. Kullanıcılar kendileri ve metaverse dünyası için mülk, eşyalar, ürünler, görünümler ve benzeri şeyler oluşturup bunları NFT haline getirebilir. Bu evrenlerde ticaret genellikle native kripto paralar ile yapılır.

Bu içerikte haftanın ilgi gören metaverse tokenları listesinden bahsedeceğiz.

Mogul Productions (STARS)

Haftanın İlgi Gören Metaverse Tokenları (4 - 10 Temmuz) 2
Mogul Productions (STARS)

Mogul Productions, eğlence endüstrisine hizmet amaçlı geliştirilmiş bir NFT ve DeFi platformudur. Film endüstrisinde kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesini ve blok zincirinin benimsenmesinin hızlanıdırlmasını sağlamak için birkaç işbirliği yapan şirket, geçtiğimiz iki ayda ortaklık sayısını artırdı. MoonPay ile işbirliği yapan Mogul, eğlence sektörüne kripto ile ödeme yapma fırsatı getirdi. Mogul kullanıcıları, NFT satın almak için basitleştirilmiş bir kredi kartı ödeme arayüzünü kullanabilecek. MoonPay, kripto alanında önde gelen bir küresel kripto ödemeleri altyapı sağlayıcısıdır. Son haftada %9 değer kazanan STARS token şu anda $0,0154 fiyatından işlem görmektedir.

Media Licensing (MLT)

Haftanın İlgi Gören Metaverse Tokenları (4 - 10 Temmuz) 3
Media Licensing (MLT)

Media Licensing, medya endüstrisindeki içerik üreticiler ile izleyiciler arasındaki boşluğu kapatmak amaçlı kurulan bir metaverse platformudur. Mediaverse platformunu oluşturmak için blok zinciri teknolojisini, sanal gerçekliği ve yapay zekayı birleştirmişlerdir. Twitter’a benzer bir topluluk panosuna sahip olan Media Licensing (MILC), kullanıcıların platformda bir hesap oluşturarak gönderiler paylaşabilmesini ve başkalarıyla etkileşim kurabilmesini sağlamıştır. Kripto ile ilgili olan ve olmayan büyük markalarla ortaklıklar kuran proje, Almanya ve İsviçre’nin çok yüksek puanlı TV ağı Welt der Wunder TV ile işbirliği yapmıştır. $0,565 fiyatındaki MLT token geçtiğimiz 2 haftada değerini %50,2 artırmıştır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin'in Rakibi İlk 5 Web 3.0 Kripto Para Birimi

Onooks (OOKS)

Haftanın İlgi Gören Metaverse Tokenları (4 - 10 Temmuz) 4
Onooks (OOKS)

Onooks, açık finans ve DeFi uygulamaları için birleşik bir likidite havuzu ve altyapısı olarak birlikte çalışabilir ve entegre bir açık finans ve parasal protokol matris hizmeti oluşturmayı amaçlayan bir projedir. Kriptoyu gayrimenkul ile birleştirerek metaverse’e dahil etmeyi amaçlayan bir fon ağı olan Onooks, önde gelen kripto gayrimenkul hedge fonu olmayı amaçlamaktadır. OOKS token son 14 günde %48,6 yükselmiştir ve şu anda $0,33 fiyatındadır.

Forj (BONDLY)

Haftanın İlgi Gören Metaverse Tokenları (4 - 10 Temmuz) 5
Forj (BONDLY)

Forj, içerik oluşturucular için benzersiz hayran deneyimlerini teşvik eden Web3 teknolojisi ve ürünleri sunan bir şirkettir. Hayran katılımını dijitalleştirmek ve genişletmek için eğlence, müzik ve oyun sektörlerindeki birey ve markaları hayranlarla yakınlaştıran Forj, bunun için metaverse protokollerini, NFT’leri ve blok zinciri teknolojisini kullanır. PolkaPets ve Metaprints, Forj’a ait GameFi ve metaverse projeleridir. Önceki ismi Bondly olan proje, Animoca Brands tarafından Forj olarak yeniden markalaşmıştır. Forj’un çoğunluk hissesi Animoca Brands’e aittir. Son 2 haftada %13,6 yükselen BONDLY token şu anda $0,009 fiyatındadır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu