Haftanın Önemli Meme Tokenları (25 Nisan – 1 Mayıs)

Meme coinler, kripto paralar arasında en volatil ve risklileri. Aslında Dogecoin ile çok uzun süredir varlar ama 2021 ile büyük bir patlama yaşadılar. Sosyal topluluklar, paylaşım siteleri ve birçok alanda büyük takipçi kitlesine ulaşan meme tokenlar, ilk olarak şaka amaçlı üretiliyordu. Artık birçoğu ana akım haline gelen shitcoinler, artık birçok işlev görüyor ve Shiba Inu gibi kendi metaverse’ü olanları bile var. Özellikle Ethereum balinalarının ilgi odağı olan bu tokenlar, aynı balinalar tarafından birkaç gün içinde milyonlarca dollar değerinde alınıp satılabiliyor. Bu yazıda haftanın önemli meme tokenları listesine göz atacağız.

Floki Inu (FLOKI)

Haftanın Önemli Meme Tokenları (25 Nisan - 1 Mayıs) 2
Floki Inu (FLOKI)

Floki Inu, 2021’de yaptığı reklam kampanyasında düzenleyici kısıtlamasıyla karşılaşmasından sonra bu sene tekrar güçlü bir reklam kampanyası oluşturdu. Londra’daki 100 belediye otobüsünü, tüm metroları ve 203 adet afişi kapsayacak reklam kampanyası ile daha fazla yatırımcıyı FLOKI token almaya ikna etmek istiyorlar. Geçen senenin sonunda Londra Meclisi üyesi Sian Berry tarafından yasaklanmaya çalışan reklamlar, 3 Mart 2022’de yasaklanmıştı. Floki Inu, bu agresif pazarlama kampanyasını reklam metinlerini biraz değiştirerek bir kez daha sürdürmeye çalışıyor. $0,0000212 fiyatında olan FLOKI token henüz bu kampanyanın etkisini göremedi ve son haftada %26,9 düşüş yaşadı.

Kishu Inu (KISHU)

Haftanın Önemli Meme Tokenları (25 Nisan - 1 Mayıs) 3
Kishu Inu (KISHU)

Ethereum ağında çalışan Kishu Inu, NFT pazar yeri Kishu Crate‘e sahip. Bu platformda NFT’ler stake edilebiliyor. Kullanıcılar yeni NFT’ler oluşturmak için WETH stake ederek puanlar kazanıyorlar. Kishu Inu, platfordaki tüm işlemlerden %2 kesinti yaparak ve bunu cüzdanında KISHU token tutan kullanıcılara yeniden dağıtır. Yani bu uygulamayı kullanan neredeyse herkes cüzdanında token tutarak token kazanır. Kishu Inu deflasyonist bir tokendır. Tüm işlemlerden alınan ücretlerin bir kısmı yakılarak dolaşımdan çıkarılır. Bir de yerel merkeziyetsiz borsası KishuSwap‘e sahip olan proje burada da swap velikidite sağlama gibi işlevlere izin verir. KISHU, kötü piyasanın etkisiyle son 2 haftada %12 düşmüş ve $0,00000000122 fiyatına gerilemiştir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Yeni Web3 Sosyal Medya Friend.tech Nedir? Nasıl Para Kazanılır? Friend.tech Davet Kodu

MonaCoin (MONA)

Haftanın Önemli Meme Tokenları (25 Nisan - 1 Mayıs) 4
MonaCoin (MONA)

MonaCoin, diğerlerinin aksine Bitcoin ağında oluşturulmuş bir tokendır. SegWit işlemleri yapabilir, dolayısıyla Bitcoin’e ve diğer çoğu kripto paraya göre çok daha hızlıdır. MonaCoin’in diğer özelliği ilk Japon kripto parası olmasıdır. Çoğunlukla Japonya’da kullanılan bu token, oradaki ATM’lerde de alım – satım seçeneğidir. Japonya’da akıllı kripto para ATM’lerine erişimin artırılması planlandığından MONA token kullanımının da artacağı düşünülebilir. $0,85 fiyatından işlem gören MONA, son 7 günde %4,5 değer kaybetmiştir.

Samoyedcoin (SAMO)

Haftanın Önemli Meme Tokenları (25 Nisan - 1 Mayıs) 5
Samoyedcoin (SAMO)

Samoyedcoin, Solana topluluğna ait bir memecoindir. Samoyed, Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko’un fikriyle oluşturulmuştur, aslen bir Rus köpek türüdür. Solana ekosisteminin yaygınlaşmasını amaçlayan Samoyedcoin, kripto paralarla ilgilenen ve ilgilenmeyen herkese hitap ediyor. Solana ağının tüm avantajlarını kullanabilen SAMO token ticareti daha eğlenceli hale getirmeye çalışıyor. $0,0161 fiyatına sahip SAMO token geçtiğimiz 2 haftada %12,5 değer kaybetti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu