Haftanın Popüler Metaverse Tokenları (27 Haziran – 3 Temmuz)

Metaverse, kullanıcıların sanal olarak etkileşime girmesini sağlamak için sanal gerçeklik (VR), çevrimiçi oyunlar, sosyal medya, artırılmış gerçeklik (AR), kripto paralar ve NFT’lerin özelliklerini tek platformda toplayan bir kavramdır. Artırılmış gerçeklik sayesinde metaverse içindeki sesler, görsel öğeler ve duygusal girdiler gerçek dünya ayarlarına yaklaştırılır. Tüm insanlar internet üzerinden metaverse’lere erişebilir, sanal varlık hissi yaratmak için AR ve VR teknolojileri birleştirilir ve gerçek dünya öğeleri NFT’lerle sanal dünyalara taşınabilir. Metaverse’lerde her kullanıcının 2D veya 3D avatarı vardır. Metaverse’ler sadece eğlence için değil, eğitim veya iş için de yaygın şekilde kullanılmaya başlamıştır. 3 boyutlu sanal gerçekliğe imkan tanıyan metaverse’ler daha çok ön plana çıkmıştır. Bu içerikte haftanın popüler metaverse tokenları listesini inceleyeceğiz.

Monavale (MONA)

Haftanın Popüler Metaverse Tokenları (27 Haziran - 3 Temmuz) 2
Monavale (MONA)

Monavale, Aralık 2020’de piyasaya sürülen bir metaverse ve moda projesidir. Metaverse için moda oluşturan Monavale, web sitesinde fiziksel moda ürünlerini de içermektedir. Tamamen merkeziyetsiz, açık şekilde oluşturulan ve kendi kendini yöneten bir protokol olarak çalışan proje, DIGITALAX isminde bir ekosisteme sahiptir. MONA token platformda ve ekosistemde ana yardımcı token olarak kullanılır. Benzersiz butik metaverse tasarımları, birkaç pazar yeri ve DeFi stake özelliğiyle göz atmaya değer bir projedir. Kısmi giysi mülkiyet sistemi ile her kıyafet NFT’si kullanıcıların inceleyebileceği ve değiştirebileceği 3D kaynak dosyadan oluşur. Tasarımcılar, moda takipçileri, geliştiriciler, kripto meraklıları ve oyuncular, DIGITALAX topluluğuna katılabilirler.

Geçtiğimiz bir ayda %204 değer kazanan MONA token şu anda $553,25 fiyatındadır.

DEEPSPACE (DPS)

Haftanın Popüler Metaverse Tokenları (27 Haziran - 3 Temmuz) 3
DEEPSPACE (DPS)

DEEPSPACE, topluluğu daha iyi bir araya getirecek yenilikçi bir oyun projesi geliştirmektedir. Geleneksel oyun endüstrisindeki en iyi şeyleri öğrenip en iyi uygulamaları kullanarak kripto oyunu oluşturmaya odaklanan ekip, inovasyondan yararlanarak son derece eğlenceli ve ilgi çekici oyunlar geliştiriyor. Şu anda piyasadaki blok zinciri oyunlarının çoğu yatırımı vadeli şekilde kazanmayı hedefleyen oyunlar ve yeterince ilgi çekici, karmaşık veya eğlenceli değiller. Play to earn konsepti, DEEPSPACE’in büyümesindeki en büyük etkendir. DEEPSPACE tüm kullanıcılara keşfetmeleri için geniş bir metaverse sunmaktadır. $0,102 fiyatındaki DPS token son 30 günde %69,8 değer kazanmıştır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Önemli Fan Tokenları (18 - 24 Nisan)

Atari (ATRI)

Haftanın Popüler Metaverse Tokenları (27 Haziran - 3 Temmuz) 4
Atari (ATRI)

Atari, etkileşimli eğlence endüstrisi için oluşturulan merkeziyetsiz bir platformdur. Projenin amacı yayıncılara ve geliştiricilere oyun içi varlıkların korunması, ürünlerin kullanımı, akıllı sözleşmelerin entegrasyonu ve çok daha fazlası için yeni seçenekler sağlamaktır. Böylece Atari kendi endüstrisinde çok yaygın bir şekilde kullanılacaktır. Atari Dex şu anki versiyonunda ETH, USDT, ATRI ve FTM arasında swap yapmaya izin vermektedir. Geliştirici ekip, tokenları diğer oyunculara karşı koyabileceğiniz yeni oyunlarda kullanmak üzere çalışmalar yapar. Aynı zamanda diğer geliştiricilerin de Atari Token’ı blok zinciri tabanlı uygulamalarına ve oyunlarına kolayca entegre etmelerine yardımcı olmayı amaçlıyorlar. Son 14 günde %13,2 değer kazanan ATRI token şu anda $0,00332.

Metaverse Index (MVI)

Haftanın Popüler Metaverse Tokenları (27 Haziran - 3 Temmuz) 5
Metaverse Index (MVI)

Metaverse Index, Index Coop tarafından geliştirilen bir token sepetidir. Spor, eğlence ve iş dünyasının sanal ortama geçiş trendini yakalamayı amaçlayan şirket, nihai endeks ağırlıklarına ulaşmak için piyasa değerinin karekökü ve likidite ağırlığının bir kombinasyonunu kullanmaktadır. Metaverse Endeksi, tüm metaverse trendini tek bir token ile yatırım yapılabilir hale dönüştürmüştür. MVI, tokenları tek tek alıp satmaya kıyasla çok daha düşük gas ücreti ödemeye, sürekli portföy araştırıp yeniden dengelemek yerine metaverse fikrine dayanan geniş pazar trendini basitçe yakalamaya, risk yönetimini kolaylaştırmaya ve dahil olan veya kaldırılan tokenları değerlendirmek için bir dizi şeffaf kuralı görmeye yarar.

Başlangıçtaki MVI portföyünde 15 proje vardı ve en çok ağırlığı olan projeler ENJ, MANA, SAND, AUDIO ve WAXE idi. Son 7 günde %19,9 yükselen MVI token şimdi $43,80 fiyatında.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu