Haftanın Potansiyelli NFT Projeleri (4 – 10 Temmuz)

NFT hem ünlüleri hem de sosyal medyadaki kripto meraklılarının uzun süredir dilinde. BAYC gibi NFT koleksiyonlarındaki NFT’ler milyonlarca dolara alıcı bulabiliyor. Tıpkı kripto paralar gibi değişken piyasaya sahip olan NFT’ler, birçok ikincil pazar yerinde yüksek işlem hacimlerine sahip. NFT, tasarımcı moda ürünleri, videolar, sanat, müzik, şakalar ve gayrimenkul gibi gerçek dünya nesnelerinin sahipliğini temsil eden dijital bir sözleşme türüdür. Her NFT’nin blok zincirinde benzersiz bir meta kodu ve adresi vardır. Bu kodlar dijital sahiplik sertifikası oluşturur. Bu içerikte haftanın potansiyelli NFT projeleri listesine göz atacağız.

GET Protocol (GET)

Haftanın Potansiyelli NFT Projeleri (4 - 10 Temmuz) 2
GET Protocol (GET)

Get Protocol, NFT biletleme için lider çözümlerden biridir. NFT biletleri için ikincil bir pazar oluşturmak üzere Immutable X ile birlikte çalışacağını duyuran Get Protocol, herkesin Web3’e girişini kolaylaştırmak için fiat para birimleri ile bir köprü sağlayacak. Ethereum layer 2 ölçeklendirme çözümü olan Immutable X, birçok Web3 şirketinin tercih ettiği bir L2 ortağı oldu. Get Protocol’ün de eklendiği listede Rarible, VeVe ve Gamestop da var.

Get Protocol, şimdiye kadar zincir üzerinde yaklaşık 2 milyon NFT bilet satmıştır. Lewis Capaldi, Gucci Mane ve UB40 gibi ismler için NFT bileti sağlayan Get Protocol, herhangi bir erişim için NFT kanıtında küresel veri standardı haline gelmeyi amaçlıyor. $1,10 fiyatındaki GET token son 14 günde %38,7 değer kazanmıştır.

NFTX (NFTX)

Haftanın Potansiyelli NFT Projeleri (4 - 10 Temmuz) 3
NFTX (NFTX)

NFTX, merkeziyetsiz bir NFT pazarıdır. Ticaret havuzlarında birçok NFT’ye sahip olan NFTX, kripto ekonomisinin en popüler NFT’lerini anında satın almak, satmak veya takas etmek için likit bir şekilde kullanılabilir. NFT’lerinden pasif gelir elde etmek isteyen kullanıcılar NFT ve ETH likiditesi sağlayarak NFTX kasa ücretlerine ortak olabiliyor. NFTX kasalarına likidite sağlayanlar, ekledikleri NFT’lerin 1:1 temsili olan ERC20 tokenları mint ederler. Kullanıcılar LP tokenları almak ve stake etmek için SushiSwap’a eşit miktarda NFT tabanlı ERC20 tokenı ve ETH yatırırlar. Ardından kasa ücretlerinden getiri elde etmeye başlarlar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Satın Alınabilecek En İyi Metaverse Hisse Senetleri

NFTX ekosisteminde likidite sağlayıcılar NFTX kasası alım satım ücretlerinin %80’ini alırlar. Envanter pay sahipleri ise ücretlerin %20’sini kazanır. Son 14 günde %21,8 değer kaybeden NFTX token şu anda $31,23 fiyatındadır.

pNetwork (PNT)

Haftanın Potansiyelli NFT Projeleri (4 - 10 Temmuz) 4
pNetwork (PNT)

pNetwork, kripto para endüstrisinin birlikte çalışabilirlik sorunlarını çözmek için geliştirilen, blok zinciri endüstrisini geniş ve tek bir ağda birleştirmeyi amaçlayan bir projedir. pNetwork, açık kaynaklı blok zincirler arası iletişim sunmaktadır. Blok zinciri ve kripto endüstrilerinin uzun vadeli hedefini gerçekleştirmeyi amaçlayan proje, onları aracılara ihtiyaç duymadan birbirine bağlamayı ve bir zincirden diğerine fonları ve verileri aktarmayı sağlamayı amaçlar. Akıllı sözleşmeler ve dApp’ler de biden çok zincirde kolayca ulaşılabilir hale getirilebilir. Kullanıcı tabanını artırabilen dApp’ler, hangi blok zinciri kullanmayı tercih ederlerse etsinler hizmetlerini herkese sunabilirler. Herkes pNetwork geliştirici araçlarına ulaşarak zincirler arası çalışan bir şeyler oluşturabilir.

Geçtiğimiz 14 günde %23,7 yükselen PNT token şu anda $0,235’dan işlem görmektedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu