Harvest Finance (FARM) Nedir? Harvest Finance (FARM) Geleceği ve Yorum 2022

Harvest Finance (FARM) Nedir?

Harvest Finance, DeFi karı elde etmek için kaynaklarını bir araya getiren bir çiftçi topluluğudur. Harvest platformu, tüccarlar için en karlı havuzları bulur ve tüccar yerine havuza para yatırabilir. Başka bir deyişle, Harvest Finance, kullanıcılar için verimli tarım sürecini organize eden ve otomatikleştiren bir “verim toplama aracıdır”.

Merkezi olmayan finans (DeFi) büyüdükçe, protokollerin platformlarını kullanma karşılığında genellikle “katılımcı” tokenlar şeklinde token ödülleri sunması giderek yaygınlaşıyor. Bu ödüllerin toplanmasına genellikle “Tarım Verimi” veya “Likidite Madenciliği” denir. Bu süreçte aracılık yapan Harvest Finance, birden fazla kullanıcıdan token toplayarak kullanıcıları toplu olarak yatırarak şebeke (gaz) ücretlerinden tasarruf sağlar.

DeFi kullanarak zaman harcayan kişiler, farklı protokoller arasında manuel olarak para transfer etmenin zaman aldığını ifade ediyor gibi görünüyor. Stratejiler geliştirmek ve gönderileri test etmek zaman alır ve Ethereum ağındaki işlem maliyetlerinin yüksek olduğu kabul edilir. Harvest Finance, en yüksek getiriye sahip en yeni DeFi platformlarını otomatik olarak arayarak hepsini bir araya getirmeye çalışır. Ardından, en son tarım tekniklerini kullanarak verimi optimize eder. Bu nedenle Harvest, en son DeFi projelerinden çiftçilik yapmanın uygun bir yolunu arayan kişiler için en iyi sonucu verir. Bu yüksek verimli çiftçilik fırsatlarından yararlanmak için, kullanıcıların başlamak için desteklenen token’ları yatırması yeterlidir.

Ayrıca, Harvest Finance ekibi, André Cronje’nin projelerine ilham verdiğini iddia ediyor. Cronje, bir geliştiricinin önce kendileri için bir çözüm oluşturarak ne kadar başarılı olabileceğini gösterdi. Bu yüzden, İlk Hasat, onun liderliğini takip ederek kendileri için en uygun olanı aradı.

Nakit madenciliği olarak da bilinen verim çiftçiliği sistemi, bir tür borç verme sistemidir. Bir kripto tüccarı, sahip olduğu kripto para birimini platformun havuzuna ekler ve belirli bir süre içerisinde bu miktara dokunmazsa, belirli bir oranda faiz kazanır. Havuza eklenen kripto para birimleri eklendikten sonra kilitlenecek ve bir süre bu tokenlere erişim olmayacaktır. Bu stake edilen tokenler karşılığında platform, kullanıcılara ödül olarak token verecek. Ancak stake edilen tokenin değerinin düşmesi durumunda müdahale imkanı olmadığı için sadece karlı değil aynı zamanda riskli bir sistemdir.

Harvest Finance, kullanıcıları adına düzenli olarak bonus token’larını otomatik olarak toplar veya “toplar” (toplar). Daha sonra, kullanıcının yatırdığı temel varlıklarla takas edilerek kazanılan faizi birleştirir. Bu, kullanıcılara zaman ve çoklu işlemle ilişkili ağ maliyetlerinden tasarruf sağlar. Ayrıca, otomatik birleştirme yoluyla yıllık getirileri artırır. Çiftçiler tasarruf ettikçe, Harvest bu mevduatlardan otomatik olarak en iyi şekilde yararlanmak için en son tarım tekniklerini kullanır.

FARM token’ı, Hasat platformu aracılığıyla çiftçilere verimlilik ve teşvikler sağlamak için 1 Eylül 2020’de Harvest Finance’in gelişiyle birlikte piyasaya sürüldü. FARM token’ın sunduğu en önemli yenilik, token sahiplerine Harvest’in verim çiftçiliği stratejilerini uygulamak için bir ücret sunmasıdır. Her strateji farklı varlıkları bir araya getirebilse de, yürütme ücreti FARM’ı açık piyasadan satın almak için kullanılır ve daha sonra “Kar Paylaşımı” havuzunda FARM hisse sahiplerine dağıtılır. Bu nedenle, FARM fiyatları sürekli satın alma baskısı altındadır. FARM’ın değeri, benimsenen çeşitli stratejilerden elde edilen karlardan gelir.

FARM ve iFARM, Ethereum’daki ERC-20 belirteçleridir. FARM, Harvest için bir nakit akış token’ı görevi görür. iFARM, Harvest için bir kâr token’ıdır. bFARM, Binance Smart Chain’deki FARM ile eşdeğerdir. bFARM, FARM ile değiştirilebilir ve Anyswap köprüsü kullanılarak tekrar bFARM’a dönüştürülebilir. FARM, Harvest için bir nakit token’ıdır. Verim hasat edildiğinde, bu verimin p’ değeri, mevduatın değerini artırmak için kullanılır. Kalan sıfır, FARM’larını FARM havuzuna yatıran ve iFARM’ın değerini artırmak için FARM token’larına dönüştürülen çiftçilere verilir. FARM ekibi ayrıca toplam 690.420 arz ile haftalık FARM yayınları alıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   VeriCoin (VRC) Nedir? VeriCoin (VRC) Geleceği ve Yorum 2022

Kar paylaşım havuzlarında FARM token’larına sahip kullanıcılar, verim çiftçiliğindeki faaliyetleri için alınan performans ücretlerine hak kazanır. Ücretler, FARM token’larını açık piyasada kullanmak ve kullanıcıları FARM’ı stake ettikleri için ödüllendirmek için kullanılır. Kullanıcılara dağıtılan FARM token’ları, kârlarını artırmak için otomatik olarak toplanır ve kâr paylaşım havuzuna yeniden dağıtılır. iFARM, otomatik konsolidasyon için bir depozito makbuzu olarak düzenlenir ve faiz getiren bir FARM token’ıdır.

Harvest Finance (FARM) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Kyle Mills
  • Kuruluş Yılı: 20003
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 690,420
  • Dolaşımdaki Arzı: 678,631
  • Piyasa Değeri: ₺ 502,774,738,66
  • En Düşük Fiyat: ₺ 447,02
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 7442,82
  • Proje Amacı: Harvest Finance, Ethereum blockchain, Binance Smart Chain ve Polygon’da kar toplayan bir şirkettir. Platform, DeFi ekosistemindeki çeşitli projelere fon yatırarak kullanıcıların varlıklarının getirisini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olur.

Harvest Finance (FARM) Geleceği

Ethereum, Polygon ve Binance Smart Chain üzerinde çalışan bir kar toplayıcı olarak geliştirildi. Kullanıcılara en cazip DeFi tekliflerini sunmak için optimizasyon sürecini otomatikleştirerek daha fazla ilgi çekme misyonunu yerine getirmeye çalışmıştır.

FARM sembolü ile piyasalarda işlem gören Harvest Finance, piyasa görünümü ile beklentilerin altında kaldı. 2022’nin ilk yarısında düşük fiyat sepetine eklenme ihtimalinin daha yüksek olduğuna dikkat çeken birçok uzman, mükemmellik olasılığından etkilenmemek için yatırımın sadece küçük bir kısmını takas etmenin daha doğru olduğunu savunuyor. reddetmek. Dizideki mevcut güçlü düşüşün olasılığı birçok yatırımcının ayrılmasına neden oldu. Bu açıdan yatırımcının risk yapısı karşısında temkinli davranması önemlidir.

Güçlü bir ekosisteme sahip olan Harvest Finance, yatırımcılara merkezi olmayan teknolojiler aracılığıyla birçok yeni alternatif yatırım aracına erişim sağlamayı hedefliyor. Proje yol haritasında ve teknik belgede belirlenen birçok özel hedef sayesinde, bunu beklenenden daha kısa bir zaman diliminde gerçekleştirme şansı olduğuna inanılmaktadır.

Harvest Finance (FARM) Yorum

Günümüzde DeFi platformlarının popülaritesi arttıkça, bu platformları aynı anda takip etmek önemlidir. Bu noktada kullanıcıların Harvest platformunu takip ettiği söylenebilir. Ayrıca, çoğu DeFi platformunda olduğu gibi, HARM tokeninin sunduğu faydaların yakından takip edildiğini görüyoruz.

Farm Coin’in bir başka avantajı da likiditeyi kullanmasıdır. Kullanıcılar, likidite madenciliği ödülleriyle DEX işlem ücretlerinin bir kısmını kazanmak için diğer DEX’lerdeki LP’lere likidite sağlayabilir. LP token’ları, platformda ödenen likidite teşviklerini kazanmak için Harvest Finance kasalarına da yerleştirilebilir. Öte yandan, token sahipleri yönetişim önerileri oluşturarak oy kullanabilirler. Bu nedenle, FARM coin aynı zamanda bir tür yönetişim token’ıdır.

Analistlere göre, kripto dünyasının gelişmesiyle birlikte yükselişi yakalaması bekleniyor. Bu projede proje, 2022 yılında keskin bir şekilde artması öngörülen birçok kripto yatırımcısının ilgi odağı haline geldi. Ancak, FARM coin inanılmaz bir artış kaydetmesine rağmen, yine de yatırımcı talebindeki artışa bağlı.

Harvest Finance (FARM) Nereden ve Nasıl Alınır?

Harvest Finance (FARM)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu