Hedera (HBAR) Nedir? Hedera (HBAR) Geleceği ve Yorum 2022

Hedera (HBAR) Nedir?

Eylül 2019’da başlatılan Hedera, herkesin merkezi olmayan blok zinciri tabanlı uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan bir blok zinciri projesidir. Proje, halka açık bir blok zinciri ağı olarak çalışıyor ve HBAR token adı verilen yerel bir kripto para birimine sahip. Kendisini “internetin güven katmanı” olarak tanımlayan proje, dApp geliştirme alanında düşük performans gösteren blok zincirlerin karşılaştığı sorunları çözmeyi amaçlıyor.

Hedera, yukarıda bahsedilen sorunları çözmek için geleneksel blok zinciri teknolojisi yerine Hashgraph adlı yeni bir dağıtılmış defter kullanır. Hashgraph teknolojisi, yüksek ağ hızı ve düşük kullanım maliyeti sağlar. İşlemler ağda yapılır; Bu, 0.0001 dolar gibi düşük bir işlem ücreti ile 5 saniyeden daha kısa sürede gerçekleşir. Ek olarak, ağ saniyede 10.000’den fazla işlemi gerçekleştirebilir.

Hedera Ağı, dApp’ler geliştirmek için yeni bireysel kullanıcılar da dahil olmak üzere herkesin dApp’ler oluşturabileceği bir platform oluşturmayı amaçlamaktadır. Bunun için platform, dApp geliştiricileri için akıllı sözleşme araçları sağlar. Ek olarak, kullanıcılar ağ üzerinde token ve NFT’leri çok basit bir şekilde yayınlayabilir. Proje, dApp ve token geliştirme ürünlerinin yanı sıra veri alışverişi protokolü ve merkezi olmayan veri depolama gibi ürünler de sunuyor.

HBAR, ilk token satışı (ICO) 2018 yazında gerçekleşen Hedera blok zincirinin yerel kripto para birimidir. Bu altcoinin maksimum arzı 50 milyar birim ile sınırlandırılmıştır. Yatırımcılar arasında popüler olan altcoinlerden biri olan HBAR, ağda iki ana role sahip. Her şeyden önce, HBAR token, akıllı sözleşmeler, blok zinciri tarafından desteklenen dosya depolama gibi işlemler için yakıt görevi görür. İkincisi, bahis yapmak için HBAR kullanılır.

Hedera, yeni ve büyüyen internet ölçeğinde uygulamalara güç veren bir blok zinciri platformudur. Öte yandan Hedera, Ethereum (ETH) gibi platformlardan daha eşit, hızlı, istikrarlı, güvenli ve çok daha verimli bir şekilde enerji tüketir. Öte yandan, Hashgraph algoritması tüm HBAR ağını yönetir.

HBAR ağının üç farklı katmanı vardır: Hashgraph, Ledger ve ağ düğümleri. Genel muhasebe katmanı, Hedera’da güvenli, paylaşılabilir bir veritabanında genel olarak okunabilir bir defterdir. Tüm bilgiler defterde tutulur ve düğümler için en son sürüm geçerlidir. Ayrıca, fikir birliği algoritması ve dağıtılmış ademi merkeziyetçilik onu daha şeffaf hale getirir.

İkinci katman olan ağ düğümleri, defteri ana ağ üzerinde yönetme ve saklama yeteneği sağlar. Şirket, gelecekte ana ağ düğümlerini izinsiz çalıştırma üzerinde çalışıyor. Yalnızca ana ağ düğümleri, zaman içinde işlemlerin doğruluğunu ve sırasını doğrular. İkinci uygulama olan ayna düğümleri, tüm verileri kolayca herkesin kullanımına sunabilir.

Ağın çekirdek katmanı olan Hashgraph konsensüs algoritması, güvenli, ölçeklenebilir ve merkezi olmayan bir şekilde düşük gecikme süresiyle saniyede 10.000’den fazla işlemi işler. Son olarak, anlaşmaya varıldığında, anlaşmanın detayları herkes tarafından görülebilir.

Hedera, ödemelerin gerçek zamanlı olarak ödenmesinde VISA ağıyla rekabet edebilir. Bu sayede HBAR ile yapılan ödemeler çok daha hızlı yapılabilmektedir. Diğer ağlara göre düşük takas ücretleri sayesinde yüksek işlem hacimlerini düşük ücretlerle de yakalayabilirsiniz. Son olarak, mevzuata uygunluk ağı sayesinde müşteri doğrulama süreçleri kolaylıkla uygulanabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   UMA Coin Nedir? UMA Coin Geleceği

Hedera (HBAR) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Leemon Baird
  • Kuruluş Yılı: 2017
  • Blok ZinciriBlockchain
  • Toplam Arzı: 50,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 20.740.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 32.408.342.914,96
  • En Düşük Fiyat: ₺ 1,23
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 9,33
  • Proje Amacı: Hedera; Hızlı ve güvenli uygulamalarıyla blok zincirinin ötesine geçin. HBAR, Hedera’nın halka açık ağdaki yerel kripto para birimidir. HBAR’ın amacı, merkezi olmayan uygulamalar geliştirmek, insanlar arasında ödeme modelleri oluşturmak ve siber güvenliği bir sonraki seviyeye taşımaktır.

Hedera (HBAR) Geleceği

2022’nin ilk yarısında başlayan ve devam eden kritik süreç, HBAR gibi birçok özel kripto projesinin piyasa hareketini de olumsuz etkiliyor. Bazıları tarafından blockchain alternatif teknolojisi üreten grup olarak görülen HBAR Hashgraph, internetin güven katmanı olarak da görülüyor. Bireysel kullanıcıların ve işletmelerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına yardımcı olmayı amaçlar.

HBAR/USD analizinde histogramın görünümü gelecek hakkında bir sinyal verir. Hareket, destek bandının olumlu bir tepki almasından sonra başladı, bu tepki iyi olsa da, yetersiz hacim nedeniyle aşırı derecede güçsüzdü. Ancak, önde gelen birçok uzmanın göstergeler açısından çizelge analizlerinin tümü genel yapıda olumludur. Öte yandan, risk unsuru dikkatli hareket edilmesi gerektiğini gösterir. Ani yükselişler ve düşüşler, yatırımcılar için ciddi kayıplara yol açabilir ve kar getirebilir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Hedera (HBAR) Yorum

Hbar Coin’in yanıt verileri çok olumlu görünüyor. Bunun temel nedeni, Hedera Coin’in lansmanından bu yana ciddi şirketlerden destek almasıdır. IBM, Deutsche Telekom, Google ve Boeing gibi şirketler tarafından desteklenmektedir.

Bu anlamda yatırımcılar arasında popüler olan Hbar Coin için vadeli işlem verileri eksik. Ne yazık ki hem takipçilere hem de kullanıcılara sunduğu birçok fayda nedeniyle kısa vadede P’yi artırmak için oldukça uygun görülen Hbar’ın bu artışı kesinlikle sağlayabileceği söylenemez.

Öte yandan bazı yatırımcılar başka bir yükseliş olabileceğini düşünüyorlar ancak tüm yatırımın Hbar’a odaklanmaması gerektiğini düşünüyorlar. Hedeflenen yüksek getiri oranına ulaşmak için daha gidilecek çok yol olduğuna inanıldığından, yüzde 25 ila yüzde 50 oranında yatırım yapılması gerektiğine inanılmaktadır.

Hedera (HBAR) Nereden ve Nasıl Alınır?

Hedera (HBAR)’yı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu